Včely produkujúce med s THC

Je možné prirodzene dostať kanabinoidy do medu, tým že ho prevedieme cez včely ? Takýto ciel mali dvaja podnikatelia vo videu nižšie:

Kombinácia zdravotných prínosov konope a medu do jedného prirodzene produkovaného výrobku nie je tak jednoduchá . Vzhľadom na to, že konope neobsahuje žiaden kvetinový nektár, včely nemôžu preniesť kanabinoidy do medu jednoduchým prisatím ku konope.

Riešenie sa predsa našlo

Použitím špeciálneho sirupu sme mohli podať do jedného úľa 20 000 miligramov THC. Pri takej vysokej úrovni THC bola otázka zdravia včelstva, nevedeli sme ako budú včely na to reagovať. Na základe článku z roku 2001, ktorý nás ubezpečil že včely kvôli nedostatku receptorov CB nebudú schopné absorbovať THC, sme sa rozhodli to skúsiť. Všetky kanabinoidy by mali teoreticky prechádzať cez včely a do ich medu.

Zakúpili 4 úle. Včelár bol síce nervózny z tohto experimentu a bál sa o smrť včelstva. Nakoniec vybral najmenší a najslabší úľ. Testovací úľ bol kŕmený našim špeciálnym sirupom, zatiaľ čo ostatné tri úle boli kŕmené obyčajným sirupom.

Nielen, že skúšobný úľ prežil „špeciálny sirup“ – vykvitol. Jeho produkcia medu prežila a bol to prvý úľ, ktorý vyplnil svoju škatuľku a stal sa jediným úľom zo štyroch, ktorý vytvoril novú kráľovnú.

Andy mal výsledný med testovaný v Sequoia Analytical Labs a jedna unca (cca 28 gramov) produktu „úžasnej ochutnávky“ obsahovala 16,29 miligramov THC, / 2,92 miligramu CBD a /3,12 miligramu CBN. Tieto výsledky ukázali že táto metóda dosiahnutá spoluprácou vedy a práce včiel naozaj funguje. Včely dokáž produkovať med s obsahom kanabinoidov.

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann

 

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.