Minulý rok upútala informácia, že jedna americká spoločnosť utratila 500.000 USD na kampaň proti legalizácii konope, zatiaľ čo v tajnosti pracovala na vývoji synetického konope, na čo nedávno dostala povolenie od DEA. Ďalšie farmaceutické spoločnosti tiež pracujú usilovne vo svojich laboratóriách na výskume konope tak, aby sa výsledok dal patentovať do lieku. Bohužiaľ pre nich, prírodné procesy sa patentovať nedajú a preto ani konope, resp, kanabinoidy nemôžu byť patentované. Čo však toto farmaceutické odvetvie môže, to je lobovanie /doslova uplácanie politikov/ falošná propaganda a tiež vývoj umelých náhrad za konope, ktoré by im zaistili prínos ziskov na ďalšie roky.
Áno, konope je v súčasnosti najviac skúmanou rastlinou v medicínskom využití, pribúdajú štúdie a informácie o úspešnosti takejto liečby na rôzne ochorenia, napriek tomu nielen slovenská vláda ale aj iné vlády váhajú a neprinašajú ani len náznak zmeny v konopnej legislatíve. Je otázne do kedy bude tento trend pokračovať, ak však ľudia nebudú vyvíjať nátlak na politikov nezmení sa nič, a farmaceutické firmy si nájdu spôsob ako konope ľuďom zakázať resp. naordinovať im len svoje farmaceutické, systémom patentované laboratórne náhrady prírodnej liečvej sily.
Viac informácií aj vo videu s Ing. Jan Storch PhD
Aj na Slovensku je najvyšší čas spojiť sily a vytvárať neustály nátlak na vládu a zodpovedné inštuúcie aby sa zaoberali inovatívnym prístupom k problematike nielen drog ako takých ale najmä konopy a jej medicínskeho využitia, pretože aj na Slovensku máme niekoľko tisíc pacientov ktorým konope pomáha, alebo by pomáhať mohlo !