Čo je THCV ? (tetrahydrocannabiVarin)

Čo je tetrahydrocannabivarin (THCV) ?

Ako už názov naznačuje, tetrahydrokanabivarin (THCV) je veľmi podobný najznámejšiemu kanabinoidu súčasnosti,  tetrahydrokanabinolu (THC). THCV je ako bratranec propyl kanabinoidu. Ich chemická štruktúra je takmer identické, ale proces ich tvorby je odlišný.

Na rozdiel od THC, kanabidiolu (CBD), a Cannabichromenu (CBC), THCV nevzniká pomocou štiepenia kyseliny cannabigerolic (CBGA).

Akonáhle je vytvorený CBGVA, proces pokračuje ďalej. CBGVA sa ďalej člení na tetrahydrokanabivarin karboxyl (THCVA). V tomto bode THCVA možno tepelnou dekarboxyláciou alebo UV žiarením zmeniť na THCV.

zmena-kanabinoidov

Prínos THCV

Vzťah medzi THC a THCV je zrejmý najmä v účinkoch. Hoci oba kanabinoidy vplývajú na rovnaké receptory, robia to odlišným spôsobom. THCV je vlastne antagonista receptorov CB1 a CB2 a je skúmaný pre jeho využitie ako inhibítor chuti do jedla.

Vedci už našli a preskúmali vzťah medzi endokanabinoidmy a chuťou do jedla. Na základe týchto zistení, sa zaujímajú o možnosť využívať THCV aj v liečbe obezity. Predpokladá sa, že blokuje receptory ktoré „produkujú“ pocit radosti ktorý je zaznamenávaný pri jedle.

Nielen, že THCV vám pomôže zmestiť sa do nového oblečenia, ale má taktiež proti kŕčové vlastnosti.  Niektoré štúdie tiež naznačujú, že THCV zvyšuje prah citlivosti pre epileptické záchvaty v dôsledku čoho sa znižuje počet záchvatov u chorých ľudí.

Odrody s vysokým obsahom THCV sú euforické

Hoci tetrhydrocannabivarin (THCV) nemá vplyv na rovnaké receptory v mozgu ako THC, účinky sú podobné. THCV je psychoaktívne, ale spôsobuje skôr ľahké psychadelické stavy, s viac menej čistým stavom mysle. Taktiež aj účinky THCV sú rýchlejšie a rýchlejšie odoznejú, čo podľa niektorých užívateľov predstavuje skvelý spôsob tzv. „hitter quiter – rýchle šluky“. Taktiež výskumy naznačujú, že účinky THC by mali rýchlejšie ustúpiť v prípade prítomnosti THCV v konope.

V súčasnosti sa už hľadajú vhodné odrody konope s vysokým obsahom THCV. Najviac potentné sa v tomto smere javia africké odrody sativy ako napríklad Durban Poison alebo Malawi. Niektoré seedbanky sa už začali sústreďovať na odrody s vysokým obsahom THCV ako napríklad TGA Genetics a ich odroda „Jack Ripper“ preukazuje vysoké obsahy THCV.

 

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.