Čo sa stane keď požijete 1000mg THC ?!

Slovo autora na úvod:

Tento text nie je myslený ako navádzanie iných na užívanie akýchkoľvek látok. Je to skôr pohľad do mysle užívateľa THC pro požití tak vysokej dávky, že seriózne vedecké kruhy polemizujú o bezpečnosti resp. smrteľnosti užívania konope resp. kanabinoidov ako THC. To, čo sa snažím opísať v tomto texte preto neberte ako zábavu a prehulovanie sa. Je potrebné mať rešpekt voči THC a nebrať užívanie jeho vysokých koncentrácií ako zábavu. Ja som bral tento pokus ako snahu o vedecký pohľad do vedomia užívateľa konope. Pre začiatočníkov platí pravidlo, že prvý krát treba užívať radšej menej, pre zachovanie duševného zdravia ! Užitie väčšieho množstva THC vás nezabije, ale môže viesť k nepohodlným stavom paniky tzv. „bad tripu“. Ja osobne som skúsený užívateľ konope a konopných extraktov, preto uvádzam tieto informácie pretože všetky majú súvis a dopad na priebeh intoxikácie THC ktorú vám chcem opísať.

Koľko THC je vlastne veľa ?

Koľko najviac marihuany, konope, THC ste kedy zjedli ? Väčšina ľudí nevie aké množstvo kanabinoidov vlastne pojedli. Tí čo túto vedomosť majú tvrdia, že väčšine stačí 250-300 mg THC na silný opojný stav. Pred niekoľkými týždňami sa ku mne dostala čokoláda značky Kushie Kandy. Táto firma ponúka 100mg čokolády zriedkavo 200 mg čokoládky. Keď som však videl obsah čokolády ktorá sa ku mne dostala, 1000mg, na moment som sa zľakol. 1000mg Kasie Kandy čokoláda obsahuje 2 g čistého extraktu (oleja) s názvom Cookies OG Kush. Jedná sa o limitovanú edíciu čokolády k vianociaciam a štandardne túto čokoládu nekúpite ani na eshope spoločnosti Kushies Kandy.

Počkal som do doobedňajších hodín nasledujúceho dňa, kedy som požil celú tyčinku čokolády s obsahom 1000mg THC.

kushie-kandy limitovaná edícia 1000mg THC čokolády

Celková chuť je silno olejová a ostáva tzv, pachuť konopného extraktu v ústach. Miestami narazíte na jemné granulky extraktu (oleja) ktoré pripomínajú chuť BHO (Bhután Hash Oil). Myslím si že takáto čokoláda by mohla chutiť aj lepšie. Keby som nevedel že čokoláda obsahuje 1000mg THC ani by som ju nedojedol nakoľko je v nej silná pachuť niečoho lekárenského (pravedpodobne nejake čistidlo ktore bolo použité pri výrobe extraktu ktorý je základom čokolády) ale samotná chuť čokolády nie je nič extra. Jemná chuť pripomínajúca BHO resp. konope je prítomná, ale človek očakáva silnejšiu cuť keď žuje fajnovú konopnú čokoládu. No nie ?! 😉

1391707_675343845824314_503887436_n na prvý pohľad čokoláda ako každá iná, ale pozor !

2 hodiny po požití : začínam cítiť žalúdok. Trávenie reaguje na THC v jedle. Oči začínajú reagovať spomalene – to je pre mňa prvé znamenie že konope resp. kanabinoidy konkrétne teda THC začína účinkovať. Subjektívne sa mi zdá že moje myšlienky sa pohybujú rýchlejšie než na ne stíham reagovať vedomím, rýchlejšie ako čokoľvek okolo mňa.  Mojou mysľou preteká asi milión myšlienok za minútu, ale nemám ani energiu ani potrebu s tým niečo robiť, len vnímam prúd myšlienok ktorý sa ženie podvedomou mysľou ako tok svetla. Napriek tomu sa chytám domácich prác ktoré som mal naplánované. Akosi nevnímam nutnosť práce, len robím čo mozog káže. Karma joga – si to čo práve robíš. Až neskôr si uvedomujem že všetko čo som mal naplánované som urobil bez toho aby som si to uvedomil resp. aby som vedome riešil že niečo musím robiť. Prekonal som lenivosť. THC nerobí z ľudí lenivcov, oni leniví sú aj bez konope J

4 hodiny po požití: relaxujem. Farebné a živé sny sú veľmi intenzívne. Stav totálnej letargie – som veľmi lenivý. Keby som niečo musel, nedám to. Cítim ako by som ovládal polomŕtve telo. Nohy sú ťažké, chôdza náročná. Pripadám si ako keby tento stav trvá celý deň a to je len 5 hodín od požitia. Nie je mi jasné či tento stav spôsobuje vysoká koncentrácia THC alebo CBN ktoré je súčasťou obsahu čokolády ale ostávam ležať na gauči, nehybne.

6 hodín po požití: Som v polovici písania tohto článku. Je neuveriteľne ťažké sa sústrediť na písanie. Moja myseľ sa túla všade. V pozadí počúvam hudbu. Ak by nehrala, zdalo by sami že spím. Počuli ste o bdelom snívaní ktoré spomínal Carlos Castaneda ? zdá sa mi to veľmi podobné s týmto stavom.  Vonku prší a ja som sa započúval asi na 10 minút do klopkania dažďa na okennú parapetu. Skvelý koncert. Bojujem so spánkom ktorý ma stále premáha. Zívanie každé 2-3 minúty. Káva nepomáha.

Rozhodol som sa vypnúť hudbu a skúsiť to s filmom. Pustil som si „Inception“ s Di Capriom pretože sa mi to javí ako skvelá voľba na môj aktuálny stav. Dokonca mám dojem že režisér tohto filmu musel užívať nejaké látky pri režírovaní tohto filmu. Akonáhle sa film začal, to najhoršie, čo som mohol urobiť, bolo ľahnúť si na gauč a urobiť si svoje pohodlie. Ďalej si nepamätám nič. Zaspal som ako kojenec.

Prebudil som sa po takmer 12 hodinovom spánku s úžasným pocitom uvoľnenosti a ľahkosti (nielen fyzickej ale aj mentálnej). Nakoľko môj gauč je úplne na hovno a nepohodlný, čudujem sa že som spal tak dlho a tak tvrdo.

Pár slov na záver 

Keď vaporizujete alebo fajčíte produkty s obsahom THC, dostavuje sa stav opojenia rýchlejšie a jeho vrchol nastupuje cca po 5-10 minútach. Keď však THC požijete, má oveľa silnejší psychoaktívny účinok akonáhle prejde našou pečeňou. Stav opojenia trvá často oveľa dlhšie ako opojenie z klasického fajčenia konope. Preto treba byť opatrný pri požívaní potravín s obsahom THC najmä ak nevieme aký silný je finálny výrobok ktorý ideme požívať. Mohli by ste si ľahko pokaziť celý deň. Je dôležité aby dávky takto silných produktov boli užívane zodpovedne !

Celkovo som si naozaj užil svoje skúsenosti pod vplyvom 1000 mg THC čokolády. Mentolová vôňa čokoládovej tyčinky bola výborná. Intenzívna konopná chuť a jemná chuť BHO v pozadí nemusia každému pripadať ako delikatesa ale mne chutilo.

 

Autor: Cesar Soriano for High Times

Foto: KandyKush.com

Preklad: MediCann Slovakia

 

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.