Konopní dôchodcovia v USA

Oregon sa stáva obľúbenou destináciou pre amerických dôchodcov miesto Floridy J

Pri výbere destinácie na trávenie dôchodku si seniori často vyberajú miesta podľa kritérií ako je priaznivá klíma, občianska vybavenosť, blízkosť rodiny a prístup ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti.

Chris Cooper myslel na niečo iné keď zvažoval miesto svojho dôchodku – konopné zákony.

Investičný poradca z Toleda (štát Ohio) dlho bojoval s bolesťou chrbta kvôli zlomenine stavca a rozdrvenej platničke ktoré utrpel pri páde. Neobľúbil si silné ópioidné lieky na predpis ako Vicodin, ale jedna vec, ktorú si obľúbil lebo mu skutočne pomáha je konope / cannabis.

seniors

Takže keď Cooper, ( vo veku 57 rokov) začal hľadať miesto, kde by mohol stráviť príjemný dôchodok bez obťažovania štátom pre jeho medicínu, rozhodol sa pre Sand Diego v Kalifornii, kde je legálne medicínske konope na predpis. Rastúci počet dôchodcov v tomto štáte taktiež zvyšuje atraktívnosť tohto štátu ako miesta, kde budete chcieť tráviť svoje zlaté roky.

„Výdajne konope / zdravotné centrá sú plné rôznych typov ľudí / pacientov aké si len viete predstaviť“ hovorí Cooper, ktorý užíva konope 1-2x za týždeň prevažne per orálne. „Stretnete tu starých ľudí na invalidnom vozíku, alebo ženy, ktorým úplne vypadali vlasy z chemoterapie. Stretnete tu naozaj všetky formy ochorení.“

Cooper míňa približne 150 $ na konopnú liečbu mesačne vraví že nie je jediným dôchodcom ktorý sa rozhodol pre konopne spriatelený štát 😉

23 štátov USA a District of Columbia majú zákony legalizujúce lekárske užívanie konope. Pár štátov ako Colorado, Oregon, Washington, Aljaška, a DC – umožnili taktiež legálne užívanie konope pre  rekreačných užívateľov.

middle aged guy smoking weed

Legálny konopný obchod dosiahol v USA v roku 2014 tržby vo výške 2,7 miliardy $, v roku 2015 sa očakáva nárast na 3,4 mld $ (zdroj ArcView Market Research )

Zistiť, koľko ľudí odíde do štátov, kde je užívanie konope legálne je náročné, keďže dôchodcovia nemusia udávať na formulároch informácie o dôvode prečo si vybrali ten ktorý štát na prežitie dôchodku.

Existujú však  „nepriame dôkazy“  že „ľudia so zdravotnými problémami, ktorým lekárske konope skutočne pomáha sa veľmi často sťahujú do štátov s úradne povoleným medicínskym konope“ hovorí  Michael Stoll, profesor verejnej politiky na University of California, ktorý študuje migračné trendy amerických dôchodcov.

Pán Stoll cituje údaje zo servera United Van Lines, ktorý hodnotí destinácie v USA podľa kvality života. Podľa citovaných údajov bol v roku 2014 najpopulárnejším štátom na sťahovanie Oregon, kde vo voľbách v novembri 2014 zmenili zákony týkajúce sa využívania konope.

Podľa údajov United Van Lines najvyššie % nárastu prisťahovalcov zaznamenali v štáte Colorado kde je od roku 2012 legálne aj rekreačné užívanie Konope.

Predstava dôchodcov ktorí fajčia konope sa môže zdať divná, ale nezabúdajme že mladí „hippies“ z obdobia konca 60 rokov sú dnes práve tí ktorí sa chystajú na svoj dôchodok a majú aj oveľa lepšie znalosti a informácie o užívaní tejto rastliny, takže ich ťažko niekto presvedčí že konope je nebezpečné ! 😉

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.