Liek SATIVEX (kanabinoidy pre Slovenských pacientov)

Takýto list napísal v mene všetkých záujemcov o liek SATIVEX JuDr. Rastislav Ďurove – predseda OZ RE/set, ktoré pomáha v rôznych oblastiach drogovej problematiky, na Ministerstvo Zdravotníctva SR.

Informácie o samotnom lieku priamo od výrobcu GW Pharmaceuticals TU 

Ich odpoveď nás veľmi potešila a preto sme sa rozhodli zdieľať túto informáciu Vám všetkým čo máte záujem o liečebné konope na Slovensku.

Dobrý deň,

v mene občianskeho združenia RE/set Vás v zmysle zákona č. 211/2000 Z.
z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v lehote do 8 pracovných dní žiadam o poskytnutie odpovedí na nasledovné otázky:

1. Je látka/liek s názvom SATIVEX na Slovensku uznaný za oficiálne liečivo, ktoré možno legálne užívať a zaobstarať v slovenských lekárňach?

2. Je možné liečivo SATIVEX užívať na základe lekárskeho predpisu, najmä v prípade chronických zápalových ochorení nervového systému, akým je aj skleróza multiplex?

3. Ma koho sa môže pacient s diagnostikovanou sklerózou multiplex obrátiť so žiadosťou o predpísanie lieku SATIVEX?

4. Je liečivo SATIVEX plne hradené na základe zdravotného poistenia, ak sa užíva na predpis? Ak nie, akú čiastku sú zdravotné poisťovne povinné preplácať?

Požadované informácie prosím zaslať na túto e-mailovú adresu v zákonnej lehote.

S pozdravom RE/set O.Z.

Odpoveď z Ministerstva prikladáme vo forme documentu  

list MZ SR_SATIVEX


Sloboda pre KONOPE ! 
Úsmev lieči - KONOPE lieči :)

 

List z Ministerstva

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.