Prečo pestovať vlastné KONOPE ?

Väčšina z nás „huličov“ a iných užívateľov konope raz za čas zažila ten pocit kedy by ste radi mali ale nemáte, a najbližší díler je ďaleko, alebo na dovolenke – väčšinou sú to nepríjemné pocity J

Ak máte malý priestor a chvíľu času je možné zaobstarať si vlastné konope. S trochou úsilia a malou investíciou je pravdepodobné, že vaša krabička už nebude nikdy prázdna.

Tu je päť podľa nás hlavných dôvodov, prečo sa oplatí pestovať si vlastné konope :

medical for everybody grow box sa zmestí aj do kuchyne 😉

Náklady / Peniaze – pri šikovnosti je pestovateľ konope schopný dopestovať 0,5 gramu na 1 watt žiarovky. Profesionálny groweri dokážu robiť 1gram na 1 watt výkonu. Pri predstave že mate doma 250 wattový výkon ste schopní zaobstarať si približne 120-150 gramov úrody. Pri pestovaní pod lampami dokážete zberať úrodu 3-4 krát do roka v závislosti od odrôd a techniky. V prepočte vychádza gram takéhoto konope na približne 2-3 € za gram, čo je pri cene na čiernom trhu (10 € / gram) neporovnateľne výhodné a ekonomické, najmä ak ide o ľudí s potrebou konopnej liečby ktorá často dosahuje astronomické sumy (odhadom cca 3-4000 € mesačne). Tieto ekonomické rozdiely sú obrovské !

Odroda & chuť a vôňa – Existujú stovky rôznych odrôd konope na výber, z ktorých každá má svoje vlastné atribúty, špecifickú vôňu a chuť. Jedno z najťažších rozhodnutí, ktoré musí budúci grower / pestovateľ urobiť je výber vhodnej odrody podľa podnebia a medicínskej špecifikácie. Vhodné je na začiatok vybrať nenáročné odrody a postupne s nadobudnutými skúsenosťami sa odvážiť do pestovania náročnejších odrôd ktoré sú vhodné pre ten ktorý typ ochorenia resp. pre rôzne relaxačné, povzbudivé a iné účinky. Na stránkach www.medicann.sk pripravujeme zoznam najznámejších odrôd s ich medicínskym popisom pre ľahší výber J

Komunita & kontakty – Akonáhle sa „ponoríte“ do samopestovania, spoznávate nielen nových ľudí (samopestovateľov) ale pokiaľ ste ochotní v rámci bezpečnosti podeliť sa o svoje úspechy a vedomosti na rôznych fórach pre pestovateľov, časom určite získate nielen nové vedomosti, nových priateľov ale aj nové možnosti pre svoje „hobby“.

Zdieľanie s priateľmi – Kopa ľudí už dnes vie ako funguje konopná úroda a jej zber. Pri väčšom množstve vám prídu kamaráti pomôcť, pri období „sucha“ je zas vhodné mať priateľov so zásobami. Konope nielen vytvára nové priateľstvá ale aj utužuje tie fungujúce. Nie je nič krajšie ako vedieť sa podeliť s priateľmi, stráviť spoločné chvíle okrem iných aktivít aj zdieľaním / podávaním jointa v kruhu priateľov 😉 A verte, že je to úplne iný pocit fajčiť konope kúpené a fajčiť konope vami dopestované.

Hrdosť – Akonáhle je vaša úroda pozbieraná a vysušená, je jasné že dosiahnete pocit uspokojenia, radosti a najmä hrdosti na seba samotného. 3 mesačné starosti a práca okolo rastliniek stoja za to a vy si môžete vychutnať vlastné konope, o ktorom viete ako ste ho hnojili, pestovali, koľko lásky ste tomu venovali a najmä akú genetiku máte pred sebou s akými účinkami. Skutočne tento pocit stojí za to !

Minnesotta harvesting zber úrody v legálnych konopných farmách

Pestovanie doma, môže byť problematické, najmä ak žijete v byte so susedmi. Dnešné moderné technológie umožňujú pestovať v malých grow boxoch, výkonné karbónové filtre dokážu filtrovať 99% terpénov (látky ktoré robia konopnú vôňu špecifickou). Pri pestovaní vonku je zas treba brať do úvahy viditeľnosť rastlín, najlepšie je využívať vlastný skleník a do popredia nasadiť kukuricu alebo iné plodiny ktoré dosahujú výšku konope.

Ďalším krokom by malo byť zváženie využitia elektrickej energie. Vhodné je mať taký paušál na odber elektriky, ktorý bude radšej nadhodnotený ako by mal vybehnúť nadmerný odpočet, čo môže v niektorých krajinách viesť orgány činné v trestnom konaní k zvýšenému záujmu o konkrétne odbery. Pre osobnú spotrebu je postačujúca technológia so 400-600 wattovými žiarovkami / lampami. Netreba zabúdať že samotné chladenie a ventilácia taktiež zvyšujú odber el. energie.

Buďte opatrní, pracovití a trpezliví, približne za 8-10 týždňov (záleží či použijete klony alebo pestujete priamo zo semienka) sa budete môcť kochať krásnou a najmä vlastnou úrodou vášho konope.

 

Veľa šťastia a zdravý rast praje MediCann Slovakia OZ

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo zdieľať tento text bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.