THC pomáha pri transplantácii orgánov

Nová štúdia ukazuje, že Δ9-Tetrahydrocannabinol môže pomáhať pri transplantácii orgánov.

Podľa článku v časopise The Journal of Leukocyte Biology uverejneného v septembri 2015, vedci z University of South Carolina zistili, že THC, hlavná psychoaktívna zložka konope, by mohli pomáhať zabrániť ľudskému organizmu odmietať transplantované orgány.

thc-facts-cover

Kým niektorí vedci tvrdia že je potrebný ďalší výskum, táto štúdia ukazuje, že THC by mohlo poskytnúť užitočný prostriedok, najmä u tých pacientov, u ktorých transplantované orgány nemajú úplne perfektnú zhodu darcu a prijímateľa.

„Sme radi, že môžeme demonštrovať prvýkrát, že kanabinoidné receptory hrajú dôležitú úlohu v predĺžení odmietnutia cudzieho štepu tým, že potlačia imunitnú reakciu u príjemcu,“ poznamenal Dr. Mitzi Nagarkatti, z University of South Carolina School of Medicine.

„Toto nám otvára novú oblasť výskumu, ktorá by mala viesť k lepšiemu pochopeniu odmietania transplantovaných orgánov ako aj ďalšiu liečbu zápalov súvisiacich s odmietaním transplantovaných orgánov“  dodáva Dr. Mitzi Nagarkatti

thc-heartattack-study-06-10

Pre svoj výskum, Dr. Nagarkatti a jeho kolegovia vybrali dve sady laboratórnych myší, ktoré sa  geneticky líšili a transplantovali kožu z jednej myši na druhú. Všetky testované myši pre túto štúdiu prijali geneticky nevhodnú kožu, jednej skupine bolo podávané placebo, druhej skupine bolo podávané THC. Vedci zaznamenali zníženie odmietania kožných štepov u myší ktorým bolo podávané THC oproti myšiam ktorým THC podávané nebolo.

Podľa Johna Wherryho, zástupcu šéfredaktora časopisu Journal of Leukocyte „Stále viac a viac výskumov potvrdzuje blahodarné účinky látok obsiahnutých v konope, ale hlavnou úlohou stále ostáva identifikovať molekulárne dráhy ktorými tieto látky fungujú“  Wherry ďalej vysvetľuje, „tieto nové štúdie ukazujú dôležitú úlohu kanabinoidných receptorov ako nástroja na ďalšie nové metódy liečby ochorení ktoré dnes poznáme ako ťažko liečiteľné“

 

KONOPE JE MAGICKÁ RASTLINA – NEDOVOĽ HLUPÁKOM ŠÍRIŤ HLÚPOSTI

Autor: MediCann Slovakia

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.