Dvojica Slovákov rozbehla zaujímavý konopný projekt v Holandsku

Dvojica mladých Slovákov rozbehla v Holandsku zaujímavý projekt. Števo a Jarka založili novú módnu značku HappyHempy, ktorá stavia na osvedčených tradíciách našich predkov a v kombinácii s kvalitným materiálom a perfektným dizajnom si od svojho vzniku nachádza množstvo nových zákazníkov. Začínali s výrobou konopných dekorácií, ktoré mali veľký úspech u zákazníkov v Španielsku i ostatných kútoch Európy a postupne sa zamerali aj na výrobu odevov a doplnkov k nim.

2

100% konopné vlákno sa vyznačuje svojou vysokou kvalitou a výnimočnými vlastnosťami. Práve to inšpirovalo dvojicu Slovákov začať budovať svoju značku. Ich prvé skúsenosti s tradičným a zároveň nadčasovým textilným materiálom siahajú do roku 2006, kedy krížom-krážom precestovali malé dedinky na východe Slovenska. Tam stretli príjemných ľudí, ktorí im ponúkli tradičné vlákno i hotové tkaniny na predaj. Popri tom ich zasvätili do jeho tradičnej výroby a často porozprávali zaujímavé príbehy viažúce sa k pestovaniu a výrobe konopného oblečenia. Jarka je vyučená krajčírka a pochádza z umeleckej rodiny venujúcej sa textilnej tvorbe. Remeslo má zlaté dno a v kombinácii s dobrým nápadom, tradičným, ekologickým a progresívnym materiálom to bol veľmi cenný základný kameň rodiacej sa značky.

3

Dvojici v rozbehu HappyHempy veľa pomohla aj spoločná vášeň pre cestovanie a veľa cestovateľských zážitkov. Karavanom prebrázdili polovicu Európy a ich konopné produkty mali všade veľmi pozitívny ohlas. Jednou z prvých krajín, kde svoju tvorbu prezentovali, bolo Španielsko. Po tamojšom veľkom úspechu novej kolekcie konopných tašiek vyrobených z tradičného „východoslovenského“ vlákna bol cieľ jednoznačný – zamerať sa na budovanie značky a rozšíriť sortiment aj o oblečenie.

7
V roku 2010 ich túlavé topánky zaviedli do Holandska. Tam si našli prácu a pomaly začali budovať spoločný sen. Začiatky boli veľmi ťažké. Bývali v karavane a svoju novú spoločnosť rozbiehali popri zamestnaní. Bez akéhokoľvek vstupného kapitálu sa im onedlho podarilo vybudovať si malú krajčírsku dielňu, z ktorej dnes vychádzajú exkluzívne výrobky značky HappyHempy. Ich tvorba odzrkadľuje aj spoločné životné postoje. Vyjadruje ich cítenie a vzťah k zachovávaniu trvalých hodnôt a návrat k prirodzenosti. Cieľom značkových produktov HappyHempy nie je reakcia na krátkodobé módne trendy, ale budovanie vzťahu ku skutočným hodnotám a zároveň perspektívneho životného štýlu. Dvojicu mladých ekologicky zmýšľajúcich ľudí trápi, že textilný priemysel je druhým najväčším znečisťovateľom Zeme. Práve konope je jedinečnou alternatívou, ako to zmeniť. Jeho pestovanie je šetrné k životnému prostrediu, rovnako to platí aj o výrobe vlákna, tkanín i hotových výrobkov. Konopné oblečenie je právom považované za najpohodlnejšie a ekologicky najšetrnejšie. Vďaka svojim vlastnostiam ide o vlákno budúcnosti a pozitívom je, že postupne si nachádza miesto aj vo svetovom odevnom priemysle.

logo

Obrovskou pridanou hodnotou značkových produktov HappyHempy je vysoká kvalita vstupného produktu, čistého prírodného konope, trvácnosť materiálu a precíznosť ručného spracovania jednotlivých výrobkov. Odevy i ostané výrobky sú jedinečné aj ich spoločným znakom, ktorým je veľký zmysel pre detail. Dvojica mladých tvorcov sa aj z tohto dôvodu zameriava na limitované kolekcie oblečenia, vďaka čomu je každý kus odevu jedinečným originálom.
Veľkým vzorom dvojice zakladateľov HappyHempy je tím ľudí okolo Douglasa Mignola, majiteľa Hemp HoodLamb Amsterdam. V uplynulom období s nimi nadviazali úspešnú spoluprácu a podieľali sa dokonca aj na výrobe oblečenia pre kapitána Paula Watsona, zakladateľa Sea Shepherd (spoluzakladateľa Greenpeace), ako aj ostatných kapitánov lodí Sea Shepherd, ktorých HoodLamb vo veľkom podporujú.

Autor: tím HappyHempy

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.