Spoznajte ženu ktorá fajčí marihuanu 50 rokov

Catherine Hiller odmieta názor, že marihuana je vstupná droga pre tvrdšie drogy. Hovorí to vážne, po tom čo viac menej denne fajčí marihuanu každý deň počas posledných 50 rokov jej života, ako sama tvrdí muselo by to mať nejaké následky 😉 Napriek tomu, že mala šťastie a väzeniu sa vyhla, po tom čo bola pár krát zadržaná miestnou políciou s marihuanou neprestala.

Jej denné zážitky ju viedli k napísaniu knihy: „Just Say Yes : Marihuana Monografy“

(Povedz len áno – marihuanová monografia pozn. prekladateľa)

catherine Hiller

V prípade že bude záujem  bude pokračovať v písaní svojich postrehov a skúseností. Knihu písala ako pohľad do minulosti. Ako spisovateľka sa venovala písaniu krátkych románov a poviedok zábavnou resp. humornou formou. Ako manželka, dcéra bývalých aktivistov a hrdá matka troch mladých mužov, chcela ukázať, že jej život sa zmenil v dobrom aj vďaka konope.

„Chcela som ukázať ľuďom, že fajčenie marihuany ma nedostalo na dno“ hovorí pani Hillerová, 68 ročná užívateľka marihuany / konope. „Môj príbeh je príbehom ľudí, ktorí užívajú marihuanu každý deň. A čo má byť? Je to problém? Čo to vlastne spôsobuje ? “

Áno, v prípade mladých ľudí to často vedie k problémom, väzneniu a záznamom v trestnom registri, čo podľa pani Hillerovej nie je spravodlivé. Nedávno bol zaznamenaný prípad mladého muža v Bronxe, ktorý spadol zo strechy budovy po tom, čo bol prenasledovaný policajnou hliadkou za hlásenie susedov, že niekto fajčí marihuanu. Na druhú stranu, pani Hillerová a ďalší aktivisti poukazujú na beztrestnosť v obvinení prania peňazí z drogovej činnosti v banke HSBC ktoré ostalo bez vznesenia obvinení. „Naozaj vedieme vojnu proti drogám alebo proti užívateľom ?!“ dodáva pani Hillerová.

Ona sama má skúsenosti s dobou kedy vládli rasové rozdiely v USA, dnes podobne vníma agresiu voči užívateľom marihuany. Vo svojej knihe, spomína, ako s manželom fajčili jointa v aute, keď prišiel policajt, zasvietil do auta a po zistení že sa jedná o „bielych“ im len prikázal jointa zahasiť a odísť. Potom, čo tento príbeh zverejnila ako upravenú esej v NY Times, ju anonym obvinil resp. vyhrážal sa jej za kritiku „výhod bieleho žitia“

„Zastrašovaním ma nezastavia“ povedala. „Nepísala som to kvôli mne samotnej, že ja ako biela mám nejaké výhody, ale pretože si myslím, že je absurdné aby niekto trestal čierneho za to čo robí aj biely. Keď môžem urobiť niečo pre legalizáciu, urobím to.“

Od polovice roku 1960,  sa stalo užívanie marihuany jej zvykom, a áno, priznáva určitú formu „závislosti“, ktorú prirovnáva k „závislosti“ (anglicky habit – zvyk, opakovane vykonávaná činnosť – nie závislosť) k závislosti napríklad na káve alebo čokoláde. U Catherine tieto zvyky trvajú pol storočia, aj keď s prestávkami počas tehotenstva alebo dojčenia jej detí, rovnako taktiež prestávka počas 3 rokov po stretnutí jej manžela Marka. Catherine zdôrazňuje, že nikdy nefajčila marihuanu pri svojich deťoch, avšak po dovŕšení 18 roku života im ponúkla zafajčiť si marihuanu spolu (fajčia spolu dodnes).

Ľudia by si mohli myslieť že Catherine aj napriek svojmu veku žije nočný party život, ona však tvrdí že je dávno usadená v kruhu svojich blízkych a nemá potrebu sa už tak verejne angažovať. Pani Hillerová tiež využíva služby rovnakého dodávateľa už 35 rokov a sleduje ako sa zákazníci pomaly menia, starnú a šedivejú.  Čím je staršia tým je len opatrnejšia v tom, že nefajčí pred šoférovaním vozidla alebo pred stretnutiami s cudzími ľuďmi.

Catherine Hillerová sa v súčasnoti teší na jej knižné turné, ktoré ju mimo iné zavedie aj do lekární v Californii, kde si bude môcť vychutnať užívanie marihuany na lekársky predpis – slobodne !

„Nepotrebujem, zmierňovať kŕče chvalabohu ale páči sa mi ten pocit môcť si to vychutnať slobodne“  povedala Catherine.

Dúfa, že jej kniha a kampaň spojená s jej prezentáciou, kde pozýva čitateľov by sa podelili o svoje príbehy (aj na www.marijuanamemoir.com)  povedie k zmene názorom u širšej verejnosti ako aj k zmene zákonov týkajúcich sa marihuany.

„Je ťažké, aby ľudia zmenili svoje myslenie pokrivené po toľkých rokoch klamstiev a demagógie,“ priznáva pani Hiller. „Ale pozrite sa na zmenu okolo seba, ja dúfam že o pár rokov budeme fajčiť marihuanu všetci a slobodne“

 

Zdroj: The New York Times
Foto: David Gonzales / NY Times

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

2 thoughts on “Spoznajte ženu ktorá fajčí marihuanu 50 rokov

  1. I appreciate great sbitimtung! I must say i valued analyzing it all, you can be an awesome source.I may remember to take note of your internet site which will generally come back in the future. Let me recommend you carry on a awesome articles or blog posts, have a very fine holiday saturday or sunday!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.