6 dôvodov prečo užívať KONOPE denne

Konope, bohužiaľ,  získalo zlú reputáciu v médiách, pokiaľ ide o diskusie ohľadne dekriminalizácie, legalizácie a jeho zneužívania maloletými, napriek tomu jeho zdravotné prínosy už nemôžu ďalej zostávať bez povšimnutia kompetentných osôb. Dnes sú už dostupné rôzne nové štúdie, ktoré ukazujú že dlhodobé užívanie konope má pozitívny vplyv na zdravie človeka. Tu, ponúkame súhrn pár hlavných dôvodov prečo užívať „bylinky“ každý deň:

Medical_marijuana

  1. Neplaťte vysoké účty za návštevu lekára – investujte do prírodnej liečby.

Štúdia vykonaná Boston Medical Center a Boston University of Medicine, skúmala 589 užívateľov drog. 80% boli užívatelia marihuany. Bolo zistené, že „konopní fanúšikovia“ potrebujú navštevovať lekára menej často než tí ktorí túto „drogu“ neužívali. Ak fajčíte konope preto aby ste boli menej chorí – ste na správnej ceste 😉

  1. Konope je prírodný liek proti bolesti.

Jednou z najväčších výhod liečivej marihuany sú jej vlastnosti znižovať bolesť ! To, z nej robí univerzálny liek proti široké spektrum chronických bolestí, kde nahrádza často škodlivé farmaceutiká.  Od menštruačných kŕčoch, bolesti nervov dokáže malý obláčik dymu denne zabezpečiť rovnakú úľavu ako syntetické lieky proti bolesti. Konope zmierňuje bolesť „zmenoy procesov v prenose medzi nervami,“ hovorí Mark Ware odborný asistent rodinnej medicíny na McGill University.

  1. Konope pomáha zvýšiť vašu kreativitu.

Niektorí z najväčších umelcov z minulosti i súčasnosti, tvrdia že konope im pomohlo uvoľniť svoju kreativitu. Od Williama Shakespeara, Beatles, cez Dr. Dre až po a Rihannu,  je jednoducho faktom že konope im pomohlo dosiahnuť tvorivé stavy ktoré často viedli k vytvoreniu majstrovských diel 😉

  1. Medicínske konope znižuje zápal kĺbov.

Štúdie preukázali, že pacienti, ktorí trpia artritídou by mohli mať prospech z užívania konope. Je to preto, že prirodzene sa vyskytujúce chemické látky v konope pomáhajú zmierňovať zápaly kĺbov.

  1. Fajčením konope môžete pomôcť regulovať svoju váhu.

Štúdia zverejnená v časopise American Journal of Epidemiology zistili, že jedinci, ktorí fajčili konope,  boli menej náchylní k obezite ako tí ktorí ju neužívali (nefajčili). Ďalší článok publikovaný v časopise American Journal of Medicine ukázal, že jedinci, ktorí fajčia konope majú vo väčšine menší obvod pásu než tí, ktorí nefajčia 😉

  1. Konope pomáha regulovať hladinu cukru v krvi.

Rovnaký časopis American Journal of Medicine tiež uvádza, že osoby, ktoré fajčia konope, vykazujú nižšie hladiny inzulínu, a majú „lepší metabolizmus sacharidov ako k neužívatelia konope“. Tento faktor môže viesť k neskoršiemu prejaveniu ochorenia diabetis (cukrovka)

 

Ak ste doteraz neboli presvedčení, že fajčenie konope každý deň by bolo dobré, sme si istí, že vyššie uvedených dôvodov je dosť, na to aby ste začali s touto „samoliečbou“  a mohli tak vy sami ťažiť z výhod ktoré ponúka rozumné užívanie konope a jeho produktov.

 

Zdroj: thestonerscookbook.com

Foto: internet

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

2 thoughts on “6 dôvodov prečo užívať KONOPE denne

  1. ako ono to je všetko pekné len keby nás za to tu doma nezatvárili za viac rokov jak za vraždu… napr. taká rolinsová dakoho zrazila s následkom smrti… a dig piča si lieta po dovolenkách namiesto basy.. akože MF..

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.