Konopné mamičky z Beverly Hills

Skupina mamičiek z Beverly Hills v Kalifornii, sa snaží zmeniť povedomie o tom, že konope a rodičovstvo nejdú dohromady.

Väčšina týchto „konopných mamičiek“ užíva marihuanu denne, či už kvôli relaxu alebo na liečbu rôznych zdravotných komplikácií. Pravidelne organizujú konopné večierky v kruhu žien s rovnakými záľubami, kde si vymieňajú skúsenosti, recepty a vzorky svojich odrôd. Skrátka, normálne ženy v domácnosti.

canna moms all

Hovoria, že konope, ktoré je v Kalifornii legálne na liečebné užívanie, z nich robí lepšie matky a manželky. Mnohé zo žien v skupine sú manželkami. Väčšina z nich má malé deti. Niektoré z nich sú bohaté a sú z nich tzv. domáce paničky (nič v zlom), iné zase pracujú ako barmanky, alebo ako administratívne pracovníčky. Jedna z nich je manželkou policajta.

„Všetky sme proti ľuďom, ktorí nám hovoria, že konope je droga pre hipíkov a špinavých narkomanov. My im ukazujeme, že môžete byť dobrým a milujúcim rodičom, aktívnym členom spoločnosti a napriek tomu užívate konope“ hovorí  Cheryl Shuman, 53-ročná matka dvoch detí a konopná aktivistka.

cheryl cannabis moms Cheryl Shuman

„Páči sa mi, že im ukazujeme pozitívne účinky a exkluzivitu užívania marihuany.“

Cheryl Shuman hovorí, že užívanie konope mamičkami v Kalifornii určite nie je ani zďaleka tak škodlivé ako užívanie lieku Valium, ktoré bolo často predpisované matkám v domácnosti pre zmiernenie psychických porúch súvisiacich s problémami matiek v domácnosti.

„Užívanie marihuany je rovnaké ak nie lepšie, a pomáha nám to zvládať celodenný stres. “ dodáva Cheryl.

Cheryl Shuman organizuje tématické marihuanové večierky pre svojich priateľov. Väčšina sú mamičky s deťmi. Občerstvenie im pripravuje známy šéfkuchár z Beverly Hills, David Schanhals. Jedálny lístok zahŕňa také chuťovky ako konopný listový šalát, Kuracie mäso vyprážané na konopnom oleji a konopné koláče či konopné koktejly.

Po dobrom jedle sa ženy oddávajú ochutnávke nových odrôd, spoločnej debate a užívania si pohody.

January Thomasová, 37-ročná mamička z Kalifornie hovorí, že užíva marihuanu 5x denne, zatiaľ čo nás sleduje jej dvojročná dcérka Zeen. Taktiež tvrdí, že konopná medicína sa stala dôležitou súčasťou jej života natoľko, že začala aj svoju dcéru vzdelávať vo využívaní konope. „Marihuana zo mňa robí lepšieho a kreatívnejšieho rodiča. Často sa stane, že sa so Zeenou bavíme o jej každodenných problémoch ako kamarátky, čo je super“ hovorí konopná mamička.

Cannabis mom 1 January Thomasová ako konopná mamička

„Chcem, aby pochopila výhody konope, tak jej čítam príbehy z knižky „Mama a jej zábavná medicína“ alebo z knižky“ je to len rastlina“ aby som ju pravdivo vzdelávala o tejto tabuizovanej téme“

Thomas, pracuje ako čašníčka na čiastočný úväzok a ako sama hovorí, spolu s manželom Henrym a s dcérkou Zeenna pravidelne navštevujú rôzne konopné akcie, veľtrhy a spoločne si užívajú všetko, čo takéto akcie prinášajú. (nie je to len o bohapustom užívaní marihuany – pozn. autora)

Cannabis mom 2

Simmi Dhillon (40r) , hovorí, že marihuana jej zachránila manželstvo. Bola blízko rozvodu po 14 rokoch manželstva s policajtom.

„Bývala som veselá žena plná života a chcela som to zažiť opäť. Manžel bol však proti. Bránil mi byť tou ženou ktorou som vždy chcela byť. Vďaka marihuane som sa odhodlala tieto veci riešiť, rozprávať otvorene o svojich potrebách. Nakoniec sme s manželom začali marihuanu užívať spoločne a môžem povedať že náš život opäť našiel nové impulzy a radosti.“

Všetky ženy hovoria, že začali s užívaním konope ako spôsobu liečby svojich či už fyzických alebo psychických problémov. Cheryl Shuman prekonala rakovinu vaječníkov v roku 2011. January Thomas trpí artritídou a Simmi Dhillon trpí stále bolesťami spôsobenými zraneniami po autonehode.

Cannabis cure

 

Tu si môžete pozrieť VIDEO – dokument o živote týchto žien

 

Zakon o držani konope v Kalifornii:

Marihuana bola v Kalifornii dekriminalizovaná v roku 1975, kedy sa štátna moc rozhodla prijať zákon, ktorá držanie drogy pokutuje peňažnou pokutou bez ďalšieho trestného konania resp. postihu.

V roku 1996, prešiel zákon, ktorý legalizoval držanie marihuany na lekárske účely. Lekári môžu predpisovať liek / liečebné konope pacientom s konkrétnymi zdravotnými komplikáciami.

Obyvatelia Kalifornie môžu získať preukaz, ktorý im dovoľuje prechovávať, pestovať a konzumovať konopné látky určené na liečebné využitie. Viac ako 55% voličov bolo za prijatie týchto zákonov.

V súčasnosti je čoraz viac voličov aj za zmenu zákonov týkajúcich sa rekreačného užívania konope, keďže samotní obyvatelia Kalifornie vidia najlepšie, že nič z toho čo tvrdia oponenti liberálneho prístupu k mäkkým drogám nie je pravda. Skrátka a dobre, to čo vám tvrdia neznalci a oponenti o tom že sa zvýši počet užívateľov marihuany alebo že sa nebodaj rozšíri obchod s inými drogami nie je pravda !

My len dodáme, že na Slovensku sú podobní ľudia – užívatelia konope trestaní bezohľadu na množstvo danej látky či na to, či náhodou nejde o zdravie človeka. Slovenskej vláde skrátka vôbec nezáleží ani na vašom zdraví ani na tom, že kazia ľudom život za bylinky, ktoré inde na svete legalizujú lebo chápu ich ekonomický, zdravotný a ekologický potenciál.

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Sources: BarCroft, High Times
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.