Ženy a KONOPE

Stále rozšírený názor že pitie alkoholu ženám nesvedčí prináša mnohým ženám alternatívu v podobe užívania konope. Tento trend si zasluhuje zvýšenú pozornosť.

Nedávno som kdesi čítal, že došlo k prudkému nárastu užívania alkoholu ženami najmä tými mladšími ročníkmi. Preto mi napadlo porovnať ženské pitie v štátoch kde nie je konope povolené a naopak. A poukázať že ak by ženy nahradili alkohol práve konopou mohlo by to mať pozitívny dopad nielen na ženy samotné ale aj na ich okolie.

lady smoking

Nová štúdia, publikovaná v American Journal of Public Health ukazuje, že zatiaľ čo rozmedzí rokov 2005-2012 u mužov prišlo k nárastu pitia alkoholu o „iba“ 4,9 %, u žien to bolo až zarážajúcich 17,5%. To je príliš veľa vodky alebo ginu milé dámy 😉

Je ťažké povedať, prečo ženy posledné roky pijú čoraz častejšie a viac. Vieme však, že ženy sú oveľa viac náchylné k určitým druhom duševných problémov ako muži, dokonca majú až 2x vyššiu pravdepodobnosť porúch úzkostí a 70% väčšiu pravdepodobnosť depresií. Taktiež je známe, že kopa žien má tendenciu si sama ordinovať liečbu pomocou tabletiek a alkoholu čo je vraždená kombinácia.

Avšak na rozdiel od užívania KONOPE, ktoré okrem zhoršenia krátkodobej pamäti nemá žiadne škodlivé vedľajšie účinky, dlhodobé a pravidelné užívanie alkoholu prináša kopec zdravotných a psychických problémov. Podľa Národného inštitútu pre zneužívanie alkoholu a alkoholizmus, 5,8 milióna američaniek má nejaký problém s alkoholom a 26 tisíc žien umiera ročne len pre problémy súvisiace s pitím alkoholu. Úmrtia súvisiace s KONOPE s vzácne a viac menej neboli zaznamenané oficiálne správy ktoré by potvrdili úmrtie v dôsledku užívania KONOPE.

Napríklad riadenie vozidla pod vplyvom alkoholu zabije v USA 30 ľudí každý deň. Od legalizácie KONOPE v štáte Colorado, sú priestupky a celkové problémy spôsobované alkoholom na ústupe. A buďme úprimní – koľkí z vás majú skúsenosť s agresívnymi užívateľmi alkoholu vo vašom okolí. Možno by nebolo na škodu aj pre tieto dôvody preferovať Konope pred alkoholom 😉

Nechcem aby ženy teraz prepadli „húleniu“ a KONOPE ale na druhej strane by som rád podotokol že užívanie KONOPE na pravidelnej báze prináša menšie riziká pre užívateľov ako aj lepšiu zlúčitelnosť s bežným životom ako pri alkoholizme 😉

Nerád by som niekoho navádzal ale moje skúsenosti aj celkové skúsenosti s užívateľmi konope ukazujú, že nielen ženy ale všetci užívatelia KONOPE sú viac otvorení, viac prívetiví a menej depresívny. Navyše neviem ako pre vás, ale pre mňa je žena s príjemným konopným úsmevom krajšia ako žena opitá 😉
Zdroj: The Guardian

Foto: Internet

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

3 thoughts on “Ženy a KONOPE

  1. Bolo by fajn, keby ste medzi sebou mali aspoň jedného korektora, aby tie články nepôsobili, že človek užívajúci konope má problém s gramatikou a štylistikou… hlásim sa do služby, môžete ma platiť v naturáliách :-))

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.