7 nových kanabinoidov

Konopná aktivistka známa ako Ole Miss je späť. Vďaka jej súkromnému výskumu s konope dosiahla kvalitnú potentnú odrodu. Túto odrodu začali skúmať vedci z University of Mississippi, ktorý pri skúmaní objavili 7 úplne nových kanabinoidov.

ole miss home joints

V závislosti na genetickej výbave kmeňa konope, živicové trichomy samičích rastlín vyrábajú predovšetkým THC alebo CBD, s vysokým CBG detekovaným len v niekoľkých európskych vzorkách konope. Nech už má rastlina vysoký obsah THC alebo CBD, zmes rôznorodých menej účinných kanabinoidov má veľký prínos pre konečný efekt tej ktorej odrody.

Mnoho moderných laboratórií určených na testovanie konope dokáže presne určiť percento významných kanabinoidov a niekoľko ďalších „vedľajších“ kanabinoidov, ale nikto v súčasnosti nemá schopnosť a technológiu určovať plné zloženie a pomer všetkých kanabinoidov vo vzorke. Seriózne laboratórne analýzy trvajú 2-3 týždne a stoja niekoľko tisíc dolárov, s ohľadom na súčasné technológie a možnosti. V súčasnosti sa hovorí o vyše stovke známych kanabinoidov, niektorí vedci tvrdia že ich je viac ako 1000.

8α-hydroxy-Δ9-tetrahydrokanabinol; 8β-hydroxy-Δ9-tetrahydrokanabinol; 10α-hydroxy-Δ8-tetrahydrokanabinol; 10β-hydroxy-Δ8-tetrahydrokanabinol; 10α-hydroxy-Δ9,11-hexahydrokanabinolu; 9β, 10β-epoxyhexahydrocannabinol; a 11-acetoxy-Δ9-tetrahydrocannabinolic kyselina to je sedem nových kanabinoidov objavených nedávno. Tieto kanabinoidy boli synteticky extrahované avšak bez znalosti o aké látky presne ide.

Objav nových kanabinoidov nám dáva lepšie pochopenie pre konope ako celku, a lepšie možnosti ako sponať a využívať potenciál ktorý táto magická rastlina bezpochyby ponúka. J

 

Zdroj: Hightimes.com

Foto: internet

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.