KONOPE ako úľava pri ORTO ochoreniach

Konope, môže byť použité ako reálna alternatíva liečby pre stredne ťažkú až veľmi ťažkú artritídu. Ako ukazuje posledná správa, až 1/3 Kanaďanov zapísaných v programe pre LEGÁLNE liečebné KONOPE užíva konope v spojitosti s ochoreniami kĺbov resp. pohybového aparátu.

Osteoporosis ukážka zdravej kosti vľavo / vpravo kosť napadnutá osteoporózou

Nedávny prieskum uskutočnený spoločnosti na výskum kanabinoidov Health Canada a Canadian zistil, že až 36% z Canadian Medical (združenie pre konopných pacientov v Kanade) uvádza artritídu a bolesti spojené s ochorením kĺbov ako najväčší dôvod pre pravidelné užívanie liečebného konope na zmierňovanie bolestí spojených s týmito ochoreniami.

Výskumníci z University of Nottingham, ktorí boli poverení na začiatku roka 2015  výskumom artritídy a ostoeporózy, zistili, že účinky konope pri liečbe krysích modelov vykazujú veľký potenciál pri rušení signálov bolesti z miechy čo v konečnom dôsledku vedie k zmierňovaniu bolesti.

Štúdia, ktorá skúmala prírodné kanabinoidné receptory nájdené v ľudskom tele, odhalili významný dôkaz, ktorý naznačuje, že konope má „veľmi dobre popísaný protizápalový účinok“, pri pravidelne dávkovanej liečbe. Navyše, vzorky tkaniva získané aj z potkanov aj z ľudských objektov štúdie indikujú, netoxický vplyv na receptory bolesti (t.j. vaše receptory sa nestanú rezistentné voči kanabinoidom čo v praxi znamená, že KONOPE vám bolesť utíši rovnako dnes ako aj o mesiac).

Výskumníci dospeli k záveru, že vzhľadom k účinkom kanabinoidov by malo byť KONOPE viac využívané v liečbe rôznych štádií osteoporózy, artritídy a iných ortopedických ochorení.

Mnoho lekárov a odborníkov za zhoduje v tom, že liečebné konope potrebuje len väčšiu pozornosť a uznanie v oblasti medicíny. Je na Slovensku doktor medicíny ktorý je ochotný otvorene hovoriť o konopnej liečbe ? Poznáte takého ?

 

Foto: Internet

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu MediCann Slovakia a uvedených zdrojov je výslovne zakázané.

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.