Nová štúdia publikovaná v časopise Psychopharmacology, ktorá bola uskutočnená na Universidad de valencia v španielsku, potvrdzuje, že kanabinoidné receptory tela hrajú dôležitú úlohu pri riadení sociálnych interakcií a agresívneho správania, a že podávanie kanabinoidov výrazne znižuje agresivitu u zvieracích modelov.
Abstrakt z tejto štúdie vysvetľuje, že „Táto štúdia bola navrhnutá tak, aby skúmala úlohu kanabinoidov na receptory CB2 s ohľadom na sociálne interakcie a agresívne správanie.“
Sociálna interakcia a ďalšie testy boli vykonané u myší, ktorým síce chýba kanabinoidný receptor CB2. Napriek tomu majú príbuzný receptor „divokého typu“ tzv. WT – na ktorom boli badateľné a pozorované účinky kanabinoidov s pozitívnym výsledkom – t.j. viditeľné znížené prejavy agresívneho správania.
Výskumníci zistili, že myši, ktorým boli podané kanabinoidy „vykazovali nižšie hladiny agresie v teste sociálnej interakcie ako myši ktorým kanabinoidy podávané neboli“
Naše výsledky naznačujú, že kanabinoidy sa podieľajú na našej sociálnej interakcii a dokážu účinne znižovať prejavy agresívneho správania u jedincov.
My len dodávame že aj bežným užívateľom je známe to, že po užití konope je človek kľudnejší, vysmiatejší a otvorenejší k názorom a postojom iných než napríklad pri užití alkoholu. Zatiaľ čo alkohol tzv. rigiditu (násilnosť) nášho chovania zvyšuje, je preukázané, že konope resp. kanabinoidy túto rigiditu znižuje. A preto, ak tolerujeme alkohol, je hlúpe a absurdné zakazovať KONOPE !
Úsmev lieči – Konope lieči