Konope znižuje agresívne správanie

Nová štúdia publikovaná v časopise Psychopharmacology, ktorá bola uskutočnená na Universidad de valencia v španielsku, potvrdzuje, že kanabinoidné receptory tela hrajú dôležitú úlohu pri riadení sociálnych interakcií a agresívneho správania, a že podávanie kanabinoidov výrazne znižuje agresivitu u zvieracích modelov.

Abstrakt z tejto štúdie vysvetľuje, že „Táto štúdia bola navrhnutá tak, aby skúmala úlohu kanabinoidov na receptory CB2 s ohľadom na sociálne interakcie a agresívne správanie.“

Woman-smoking-pot-and-doing-yoga

Sociálna interakcia a ďalšie testy boli vykonané u myší, ktorým síce chýba kanabinoidný receptor CB2. Napriek tomu majú príbuzný receptor „divokého typu“ tzv. WT – na ktorom boli badateľné a pozorované účinky kanabinoidov s pozitívnym výsledkom – t.j. viditeľné znížené prejavy agresívneho správania.

Výskumníci zistili, že myši, ktorým boli podané kanabinoidy „vykazovali nižšie hladiny agresie v teste sociálnej interakcie ako myši ktorým kanabinoidy podávané neboli“

Naše výsledky naznačujú, že kanabinoidy sa podieľajú na našej sociálnej interakcii a dokážu účinne znižovať prejavy agresívneho správania u jedincov.

My len dodávame že aj bežným užívateľom je známe to, že po užití konope je človek kľudnejší, vysmiatejší a otvorenejší k názorom a postojom iných než napríklad pri užití alkoholu. Zatiaľ čo alkohol tzv. rigiditu (násilnosť) nášho chovania zvyšuje, je preukázané, že konope resp. kanabinoidy túto rigiditu znižuje. A preto, ak tolerujeme alkohol, je hlúpe a absurdné zakazovať KONOPE !

Úsmev lieči – Konope lieči

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.