Čo je konopný proteín ?

Konopný proteín sa stáva stále viac populárny po celej Európe. S rastúcou výrobu kvalitného konopného semena, je tento produkt celoročne k dispozícii, a nájdete ho vo všetkých dobrých predajniach zdravej výživy alebo na našom e-shope www.medicann.cz / www.konopnyliek.sk

Konopný proteín:

  • je kompletný proteín
  • Je PH alkalický
  • je bez cukru, sodíka a bezlepkový
  • má vysoký obsah vlákniny
  • je nízko sacharidový (tzv. low carb)
  • obsahuje Omega 3 mastné kyseliny
  • má čiastočne protizápalové účinky
bio-hanfprotein-42-250g produkty spoločnosti MediHemp je možné zakúpiť aj cez OZ MediCann Slovakia

Konopný proteín je vyhľadávaný najmä mladými aktívnymi ľuďmi ktorí sú si vedomí jeho bohatého zloženia ako aj moderných diétnych smerov stravovania. Konopný proteín je jednou z mála potravín, ktoré obsahujú všetkých 18 známych aminokyselín, z ktorých 9 je nevyhnutných resp. potrebných pre správne telesné funkcie a optimálnu regeneráciu organizmu. Preto sa právom nazýva SUPERFOOD (SuperJedlo). Asi 65% konopného proteínu tvorí látka zvaná edestín, čo je látka podobná ľudským proteínom zodpovedná za zvýšenie telesnej imunitu. Zvyšná tretina konopného proteínu sa skladá z albumínu, ktorý je hlavnou zložkou bielkoviny tvoriacej krvnú plazmu.

Konopný proteín je čisto rastlinný prášok jemnej orechovej chuti obsahujúci všetky tzv. esenciálne aminokyseliny, teda tie, ktoré nedokážu byť produkované ľudským organizmom a musia byť dodávané v potrave. Je vhodný ako pre vegetariánov a vegánov, ale aj pre tých, ktorí trpia celiakiou.  Navyše konopný proteín nie je alergén.

Konopný proteín je vyrábaný zo semien konope, ktoré zostávajú po lisovaní semien za studena na výrobu oleja. Tzv. filtračný koláč sa potom melie a preosieva na získanie čo najjemnejšieho prášku. Konopný proteín ktorý ponúkame môže byť používaný ako doplnok surovej stravy pre tzv. raw food stravu ale aj ako doplnok pre všetky druhy stravy a diétnych programov. Často využívaný je aj ako doplnok stravy pre športovcov.

Potravinová vláknina obsiahnutá v konopnom proteíne je známa pre uľahčenie rovnomerného uvoľňovania cukru v krvi, čím sa znižuje pocit hladu. Konopný proteín je preto vynikajúca pomoc pri udržiavaní správnej telesnej hmotnosti, rovnako ako udržiavania správnej hladiny tukov v organizme. Vysoký obsah vlákniny pomáha tiež hladkému vylučovaniu, čo je prospešné pre zdravý zažívací systém vášho tela.

Konopný proteín tiež dodáva telu látky, ktoré majú protizápalové účinky, ako aj celý rad základných minerálnych látok, a preto udržuje rovnováhu zdravia organizmu čo je cieľom prevencie proti civilizačným chorobám.

Ako užívať Konopný proteín ?

Jednoducho zamiešať s vodou alebo inou tekutinou ako je napríklad ryžové, sójové alebo ovsené mlieko, ovocné a zeleninové šťavy. Osladiť s medom, ovocným cukrom, javorovým alebo agáve sirupom.

Smoothies, sú tiež vynikajúce – mix konopného proteínu, ovocia alebo zeleniny, s pridaním tekutiny na zriedenie. Konopný proteín môže byť pridaný tiež do jogurtov, kaší, obilninových pokrmov, omáčok,  nátierok, alebo do múky (až do 20 – 30% hmotnosti), používaných na pečenie a varenie.

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.