Príbeh konopného pacienta

 

david bradley

(David a jeho partnerka Rosie a ich syn)
David Bradley má artério-venózne malformácie (zmeny/poškodenie) od detstva. David si myslí, že legalizácia lekárskej marihuany (konope), by zachránila život nielen jemu.

David, ako 31-ročný vyčerpal už všetky ostatné, dostupné možnosti liečby, a nechápe, prečo to nie je legálne používať rastlinu, ktorá preukázateľne pomáha jeho stavom, jeho diagnóze.

Arterio-venózne malformácie je abnormálne spojenie medzi tepnou a žilami, ktoré obchádza kapilárny systém, zároveň spôsobuje silnú bolesť a krvácanie v jeho ľavej ruke. Bolesť prechádza až do rebier prípadne. Tieto bolesti sú často neznesiteľné.

„To (konope) by mi pomohlo v každom prípade, pretože žiadne iné lieky ani iná liečba nepomáhali.“ Hovorí David.

Ale keď si tento otec dvoch detí pomyslí že môže byť trestaný a súdený za užívanie tohto v jeho prípade lieku, tlačia sa mu do očí slzy.

„Mohol by som prísť o svoje deti – ja nemôžem prísť o deti, oni ma držia nažive.“

David a jeho partnerka Rosie chcú, aby ľudia viac verejne debatovali o využívaní lekárskej marihuany.

„Sú rôzne možnosti aplikácie (užívania) konope a existuje stále viac nových odrôd s rôznymi účinkami a prednosťami. Práve toto je oblasť kde sú ľudia nevzdelaní  a je potrebné aby sa aj širšia verejnosť dozvedela o týchto možnostiach a spôsoboch liečby pomocou konope“ dodáva David

„Je to bylina, ktorá je staršia ako ľudstvo a po tisíce rokov sa využívala v medicíne, prečo nie dnes?“ pýta sa nahlas David.

Ministerstvo zdravotníctva a hlavný hygienik Jeannette Young súhlasí s tým, že je potrebný ďalší výskum potenciálnych liečivých aspektov využitia konope a jeho produktov (oleje, extrakty ai)

„Súčasné vedecké dôkazy o bezpečnosti a účinnosti konope naznačujú, že niektoré kanabinoidy môžu mať veľké využitie v liečebnom využití konope“ dodáva Jeannete Young.

Známa zástankyňa lekárskej marihuany, Marika Toivo, povedala že liečebné konope bolo skúšané v rôznych krajinách na rôzne ochorenia a vždy bol výsledok jednotný – povolenie konope na medicínske využitie – legalizácia medicínskeho konope.

„Tvrdenie, že ďalšie krajiny potrebujú investovať milióny dolárov a že potrebujú niekoľko rokov na ďalší výskum“ je len ďalším smiešnym tvrdením podloženým neochotou zodpovedných. Naznačuje že krajiny nemajú odvahu ani guráž na zmenu dlhoročnej prohibície tejto magickej a liečivej rastliny.

Ste aj vy konopný pacient, zaujíma vás využívanie tejto rastliny pre liečbu  vášho ochorenia ? Napíšte nám na [email protected]

 

Zdroj: caboolturenews

Preklad: MediCann Slovakia

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.