Prečo KONOPE spôsobuje červené oči ?

Červené oči môžu byť klasickým dôkazom, že niekto fajčil trávu. U niektorých ľudí sa to zaručene stane a môže sa to stať po fajčení, jedení jedla a dokonca aj po vapovaní.

Prečo sa to u niektorých ľudí deje a u iných nie, môže to súvisieť s chémiou tela, ale závisí to aj od množstva alebo kvality konzumovaného konope.

Prečo máš červené oči, keď užívaš konope ?

Príčina začervenania očí po fajčení konope súvisí s dôvodom, prečo je rastlina známa ako liečba glaukómu (zelený očný zákal)

THC skrátka znižuje krvný tlak, čo následne spôsobuje rozšírenie ciev a kapilár. Očné kapiláry sa rozširujú, čím sa zvyšuje prietok krvi do očí a znižuje sa tlak v oku, nazývaný vnútro očný tlak. Zvýšenie prietoku krvi vytvára začervenanie očí; zodpovedajúce zníženie očného tlaku je výhodou, ktorú pacienti s glaukómom hľadajú.

Červené oči sa môžu objaviť aj bez dymu, napríklad pri konzumácii jedla. Nie je to dym, ktorý spôsobuje červené oči, ale THC.

Ako už bolo povedané, je tiež možné, že niektorí budú mať alergickú reakciu na konope alebo fajčenie vo všeobecnosti, čo môže zvýšiť začervenanie očí. Reakcia tejto povahy by bola pravdepodobne univerzálna na fajčenie a pravdepodobne by zahŕňala citlivosť na konope, tabak a možno aj kadidlo.

Začervenanie očí z konzumácie konope je neškodné a ako sme spomenuli vyššie, fajčenie konope môže skutočne znížiť očný tlak. Červené oči však nie sú vždy vítané. Tu je niekoľko krokov na minimalizáciu alebo zníženie začervenania očí počas alebo po fajčení.

  • Očné kvapky. Niektoré značky sú špeciálne vyvinuté na zníženie začervenania očí /Visine, Hyal Drop
  • Zostaňte hydratovaní. Pitie vody môže pomôcť zmierniť suchosť vo vašom tele.
  • Nechajte to tak.  V konečnom dôsledku červené oči nie sú škodlivé, len s nimi môže byť spojená určitá stigma. Naplánujte si fajčenie na časy, keď budete doma alebo nie na verejnosti, ak máte obavy z červených očí.
  • Alebo si dajte slnečné okuliare J
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.