Konope vs Celiakia

Celiakia ako ochorenie môže byť zničujúca pre tých, ktorí ňou trpia, ale najnovšie dôkazy naznačujú, že existuje prirodzená rastlinná liečba, ktorá môže zmierniť alebo dokonca vyliečiť túto chorobu –  konope.

Ľudia, ktorí trpia celiakiou, trpia na autoimunitné prejavy v tenkom čreve po konzumácii lepku, čo môže v dlhodobom horizonte viesť k bolestiam a neschopnosti absorbovať živiny z potravy. Neliečená celiakia môže prejsť až do cukrovky, roztrúsenej sklerózy alebo rakoviny.

Glutén je látka všadeprítomná v západnej strave, a jeho stopové prvky sú takmer vo všetkych polotovaroch. Dokonca aj malé dávky gluténu môžu viesť pri dlhodobom užívaní k poškodeniu organizmu. Našťastie aj tu dokáže konope pomôcť.

Štúdia publikovaná v časopise PLOS One naznačuje, že konope by mohlo zohrávať kľúčovú úlohu pri liečbe celiake. Štúdia, ktorú uskutočnili výskumníci na univerzite v Teramo v Taliansku, sledovala intestinálne biopsie od pacientov s celiakiou a sledovala tiež kanabinoidné receptory v čreve, ktoré zohrávajú úlohu pri kontrole zápalu a dysfunkcie peristaltiky čreva. Výsledky ukázali významne viac aktívnych receptorov u ľudí s aktívnou kanabinoidonou liečbou než u tých, ktorí podstupovali len klasickú „bezlepkovú diétu“.

 

cannabisceliacdisease

Nepotvrdené správy od pacientov potvrdzujú zistenia tejto štúdie. Niektorí pacienti sú dokonca presvedční a subjektívne potvrdzujú, že konope im pomohlo úplne vyliečiť celiakiu.

„Po 6 mesiacoch užívania konope som chorobu takmer vôbec nepociťoval“, napísal Matthew Distefano pre portál Reset. „Dúfal som, že som sa mi uľaví od mojich pretrvávajúcich symptómov. Okrem mojich endoskopických výsledkov, som mal diagnostikovanú anémiu. Po 6 mesiacoch užívania konope tieto problémy zmizli. V podstate som vyliečený. “

Dospelí užívatelia odporúčajú konkrétne odrody konope na liečbu zažívacích problémov, ako je celiakia, pretože pomáhajú uvoľniť svaly. MediCann Slovakia na základe dostupných vedomostí odporúča najmä odrody „Indiky“ ako napríklad Blackberry, Black Domina, Bluberry, Chemo, G13,  Purple Kush, Ultimate Indica, Santa Maria alebo Super Silver Haze.

Žiadna odroda lekárskeho konope v súčasnosti neuvádzajú celiakiu pod zoznamom kvalifikačných symptómov. Avšak v Kalifornii majú lekári možnosť predpísať konope na akúkoľvek diagnózu, ak si lekár myslí, že to pomôže. Celiakiou trpiaca Jessica Deno poznamenáva na svojom blogu, že celiakia ako choroba sa diagnostikuje rôzne čo komplikuje samotnú liečbu.

„Konope ochladzuje črevo“, čím spomaľuje svalové kontrakcie, ktoré presúvajú potravu cez žalúdok a črevá a znižuje sekréciu tekutiny do čriev spojených s hnačkou (jeden z najzávažnejších príznakov ochorenia).  „Konope tiež kontroluje svalové kŕče spojené s hnačkou. Tiež zvyšuje chuť do jedla a môže vyvážiť neefektívnosť schopnosti celiaka vstrebávať živiny z potravy, ktorú konzumujete. “

Ľudia s celiakiou, ktorí žijú s touto chorobou, by tiež mali získať legálny prístup ku konope. Bohužiaľ, aj takíto pacienti sú nútení získavať svoj liek na čiernom trhu prípadne riskovať samopestovaním.

Chcete legálne trpieť alebo byť ilegálne zdravý ?!

INFO o možnosti liečby a CBD produktov na email [email protected]

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
ZDROJ: http://reset.me/story/cannabis-may-cure-celiac-disease/
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.