Konope vs. ADHD

Na medzinárodnom sympóziu o kanabinoidných liečivách ktorý sa uskutočnil minulý mesiac, poprední vedci prezentovali výsledky klinických štúdií ktoré naznačujú, že užívanie rastlinných kanabinoidov (konope / marihuana) zmierňuje príznaky hyperaktivity tzv. Attention Deficit Disorder (ADHD) u dospelých.

Nemeckí vedci vybrali 30 pacientov, ktorých stav bol dobre preskúmaný a bola zistená odolnosť voči konvenčnej farmakoterapii. Následne boli títo pacienti podrobení skúmaniu účinkov konope na prejavy príznakov ADHD.

david stevend a jeho dcera
rodičia ktorí sa odhodlali pre konopnú liečbu sa tešia spolu s malými pacientami

Testované subjekty hlásili subjektívne zmiernenie príznakov, vrátane „zlepšenia koncentrácie a spánku a zníženie impulzivity,“ po aplikácii konopnej liečby.

Z 30 pacientov, 22 z nich sa po krátkom čase rozhodlo užívať len konopnú liečbu s vysadením ostatných farmaceutických prípravkov.

Pred týmto výskumom nebola žiadna štúdia o podobných účinkoch napriek rozsiahlym neoficiálnym správam od viacerých spokojných pacientov / užívateľov ktorí trpia ADHD.

ADHD je stav, ktorý je zvyčajne identifikovaný u detí, a môže pretrvávať až do dospelosti. Je charakterizovaný zvýšenou hyperaktivitou, impulzivitou, zábudlivosťou  a ťažkosťami so sústredením .

Tu prevláda rozšírená debata o príčine tohto ochorenia, či je ADHD prejavom iného ochorenia alebo je to samostatná diagnóza ?!

V súčasnosti približne 11 % detí školského veku je diagnostikovaných s poruchou, ktorá sa bežne lieči podávaním amfetamínov alebo derivátov amfetamínu !

STironscanLede

Výťah zo správy The Genetic Literacy Project:

Celé desaťročia, sa väčšina zdravotníkov spoliehala na Diagnostický a štatistický manuál chorôb. Najnovšie tri verzie (DSM-III až DSM-V) sa zamerali na to, čo predstavuje ADHD.

Vedci študovali, či ADHD je vlastne jeden syndróm, alebo skôr kombinácia jednotlivých príznakov. Je potrebné ešte jasne určiť kde je vlastne hranica toho čo je „normálne“ a čo je už prejav ADHD.

Bez ohľadu na príčinu a ďalšie okolnosti ochorenia ADHD , výsledky tejto štúdie jasne ukazujú, že konope môže byť užitočné pri liečbe zmierňovania symptómov ADHD. Kým príčiny a riešenia ADHD sú stále diskutované lekárskymi odborníkmi, nová prírodná liečba ukazuje, že má potenciál nahradiť farmaceutické riešenia ktoré zďaleka nie sú ani tak účinné ani tak prirodzené ako KONOPNÝ LIEK.

#úsmev lieči & konope lieči 🙂

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.