Konope pomáha seniorom zbaviť sa nadmerného užívania liekov

„Skoro každý človek starší 65 rokov má svoj zoznam liekov ktorý užíva na predpis svojho lekára. A veľmi často tie lieky prinášajú so sebou vedľajšie účinky ktoré sú často horšie  ako príznaky choroby ktorú liekom údajne liečite“ hovorí Steve DeAngelo – zakladateľ a prevádzkovateľ najznámejšieho konopného liečebného centra v Kalifornii s názvom Harborside Health Center.

Národný inštitút pre zneužívanie drog (NIDA) má monopol na legálne dodávky konope pre vedecké a výskumnícke účely v USA. Vzhľadom k tomu, NIDA je viac zameraná na štúdium zneužívania konope , než potenciálnych prínosov konope. Vedecká obec v USA má preto problémy získať kvalitné vzorky konope z trhu pre svoje ďalšie výskumy. Jedinou výraznou výnimkou je výskumný projekt zahájený na University of California v roku 2000. Centrum pre výskum liečivého konope zistilo, že konope poskytuje úľavu pre ľudí, ktorí trpia bolesťami v dôsledku poškodenia nervov, HIV, mŕtvice, a ďalších ochorení.

cannafest bretislav srb

Zverejnené dôkazy, že konope má liečivý potenciál je stále ťažšie popierať. Napríklad, Dr. Sanjay Gupta, lekársky korešpondent pre CNN, bolo  sám skeptikom medicínskeho konope keď napísal v roku  2009 článok v časopise TIME s názvom „Prečo by sme mali hlasovať NIE pre konope.“ Potom, čo sa osobne začal tejto téme venovať hlbšie a sledoval výskumy vykonávané v iných krajinách, Gupta zmenil svoj názor a dnes už hovorí : „Boli sme strašne systematicky zavádzaní proti konope takmer 70 rokov. Ja sa vám preto ospravedlňujem sa za svoje pričinenie v tejto demagógii“ – to je slovo chlapa ktoré skôr či neskôr budú musieť vyhlásiť všetci ktorí dnes zámerne a úmyselne klamú svet o škodlivosti konope resp. jeho nulovom potenciály.

V Harborside Health Center, Steve DeAngelo a jeho tím sú si dobre vedomí, že konope je efektívna liečba pre širokú škálu zdravotných problémov, vrátane mnohých ochorení, ktoré postihujú staršie osoby. Problém však je, že seniori sú často neinformovaný alebo zle informovaní o konope. Aj Preto v Harborside Health Centre  prišli s programom osvety pre seniorov.

Viac o tejto problematike hovorí sám Steve DeAngelo v priloženom videu :

Článok o konopných senioroch v USA nájdete TU 

Foto: Cannafest.cz / Google pics

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.