Konope a spiritualita

Pre tých, ktorí radi užívajú konope pre možnosti rozširovať svoje vedomie, tu máme článok, ktorý vás bude zaujímať.

Ak ste pravidelný užívateľ, potom som si istý, že poznáte efekt a účinok konope. Mali by ste sa vedome rozhodnúť, aký efekt / úžitok z konope chcete dosiahnuť pred požitím. Vedci označujú tento stav ako tzv. „Set & settings“ čo sa dá voľne preložiť ako nastavenie seba a okolia na príjemnú vlnu. Ak chcete mať lepšiu chuť do jedla, je dobré si dať jointa pred jedlom s touto myšlienkou, alebo ak ste  si dali jointa pred výletom, pretože chcete, aby sa výlet stal zaujímavejším – konope vám to umožní. Alebo ak fajčíte, pretože chcete zmierniť svoju bolesť a relaxovať, konope vám v tom pomôže. Samozrejme pri odbornej znalosti odrôd konope vstupujú do hry aj iné faktory ako kvalita sušiny, typ odrody a jej prednosti, spomenutý „set & settings“ ako aj váš osobný metabolizmus. Väčšinou však KONOPE účinkuje podobne resp. rovnako v prípade že sa venujete meditácii. Rovnako ako u iných životných aktivít aj v tomto ohľade sa javí ako dôležité – váš osobný zámer.

Další „zázrak“ konope je, že vám pomôže zlepšiť vaše „energetické telo“, nie len to  fyzické. Tým rozširujete svoje vedomie! To je dôvod, prečo bolo KONOPE vždy považované za „posvätnú bylinu“. Taktiež je konope spomínané vo Védskej literatúre, ktorá je stará približne 7000 rokov. Čakry sú skrátka energetické portály fyzikálnych a energetických tiel. Technicky, termín „čakra“ označuje „koleso“, termín čakra teda naznačuje pradenie – kruhové aspekty týchto energetických bodov. Čakry sú opisované ako 7 energetických bodov prebiehajúcich pozdĺž línie chrbtice, z hornej časti hlavy do spodnej časti chrbtice.

cannabis spirituality

Ako často pociťujeme, okolo sa dejú veci ktoré nás ovplyvňujú. Po užití konope je silná tendencia širšieho otvárania spomenutých čakier. Toto sa deje čiastočne aj preto, že stav „zhúlenosti“ priťahuje tok prichádzajúcich subatomárnych častíc, (energie CHI) do našich vnútorných energetických systémov. Čakry sa otvárajú preto aby lepšie prijímali tok týchto energií. Taktiež  je zmerané a preukázateľné že čakry  reagujú na stav „zhúlenosti“ doslova väčším otvorením (doslovne 2-3 krát zväčšia svoj priemer) vzhľadom k vysokým vibráciám rastliny konope. Vysoké vibrácie, (ak chcete emócie) nám pomáhajú resp. umocňujú pocit voľnosti, umožňujú nám byť viac prívetivý k ostatným, zatiaľ čo nižšie vibrácie, nás sťahujú k ohraničenému spôsobu myslenia a podozrievaniu iných v našom okolí. Fajčenie (užívanie) konope doslova zlepšuje psychické (empatické) prepojenie z jednej osoby na druhú, a tento fakt je to, čo je základom pre kvalitné spoločenské väzby. Keďže teda konope umocňuje otvorenie čakier a zvyšuje ich schopnosť prijímať resp. reagovať na energiu okolia, zvyšuje zároveň sociálnu empatiu. Navyše tento účinok otvára nové možnosti pre každého človeka pomôcť mu vytvoriť si zdravý vzťah s vlastnou dušou (vedomím) ktoré niektorí nazývajú Boh alebo vesmírne vedomie.

Čo robiť ? :

Zamerajte sa na pocity vo svojom srdci po užití konope. Všímajte si jemné vibrácie v okolí. Všimnite si tiež, ako sa stav vášho vedomia ovplyvňuje vaše emócie resp. ako vaše vibrácie ovplyvňujú vaše okolie, ich náladu bez toho aby ste povedali čo i len slovo. Pri zameraní vašej pozornosti na srdce, skúšate techniku šírenia energie srdca do priestoru okolo. Dosiahnuť rozšírenie čakier pomocou vôle nie je nemožná vec. Existujú cvičenia na harmonizáciu čakier pri ktorých má konope pozitívny vplyv nielen na vaše telo ale aj na vašu dušu.

Pri samotnom experimentovaní sami objavíte nové rozmery užívania konope ako pomôcky pri duchovnom napredovaní. Nezabúdajte že úsmev lieči – konope lieči aj telo aj dušu 🙂

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.