Dar 34 miliónov USD na podporu výskumu KONOPE

Málo známy austrálsky bankár Barry Lambert a jeho manželka sa rozhodli darovať dar v nevídanej výške 34 miliónov USD na výskum liečebného KONOPE, ktoré ako obaja veria môže pomôcť zlepšiť život ich 3 ročnej vnučke. Finančník zo Sydney, ktorého majetok sa odhaduje na 350 miliónov USD vypísali darovací šek pre The Unversity of Sydney  na rozvoj výskumov spojených s konope.

Barry Lambert AustraliaBarry Lambert a jeho vnučka Katelyn

Vnučka pána Lamberta, 3 ročná Katelyn trpí silnou formou epilepsie tzv. Dravetovým syndrómom od 3 mesiacov života. Počas trvania ochorenia boli týždne kedy musela byť neustáloe hospitalizovaná v nemocnici. Od kedy začala užívať liečebné konope jej príznaky takmer vymizli a počas posledných asi 8 mesiacov bola hospitalizovaná len raz.

„Zdá sa že Katelyn funguje konopná liečba takmer zázračne, je však potrebné naďalej skúmať túto rastlinu a jej liečebný potenciál, nakoľko stále toho vieme málo o spôsobe akým konope pomáha, zároveň nám nejde len o našu vnučku ale o pomoc všetkým na svete. Je tragické vidieť ako sa vaše dieťa, vnučka trápia so záchvatami a vy nemôžete nič urobiť. Teraz keď vieme, že niečo predsa len urobiť môžeme, rozhodli sme sa podporiť nielen kampaň za liečebné konope ale aj samotný výskum tohto medikamentu“, hovorí pán Lambert. Ako sám dodáva, verí, že jeho príspevok nebude jediným, a že tieto peniaze pomôžu aj iným chorým ľuďom zmierňovať ich utrpenie.

Barry Lambert 2

Barry Lambert tiež založil nadáciu Count Chartitable, ktorej ročne prispieva sumou 750-tisíc USD na podporu rôznych charitatívnych akcií. Svoju kariéru úspešného bankára rozbehol ako 17 ročný zamestnanec v Commonwealth Bank Australia kde sa v priebehu rokov vypracoval na riaditeľa spoločnosti.

 

Autor: Louise Cheer  pre Daily Mail Australia

Foto: Barry Lambert

Preklad: MediCann Slovakia

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.