Výskum konope starého 2700 rokov potvrdil….

plant

Bojovníci proti drogám si asi myslia, že marihuana je nejaký tajomný diabol  ktorého vynašli Mexičania v 19. storočí,  a ktorý má zničiť ľudstvo 😉 V skutočnosti, konope sa používa približne 9000 rokov ako potravina, palivo, vlákno a prírodná medicína.

„Ľudia pestovali a užívali kvitnúce vrcholy ženských častí konope prakticky od začiatku zaznamenanej histórie,“ píše TheAnswerPage.com tento týždeň, ako súčasť svojho priebežného ďalšieho vzdelávania lekárov a verejnosti. AnswerPage.com je sponzorovaný lekárskou spoločnosťou University of Massachusetts, vydavateľom New England Journal of Medicine.

„Konopné textílie datované 7000 rokov pred našim letopočtom boli objavené v severnej Číne, a využitie tejto rastliny ako liečivo alebo relaxant je staré rovnako. V roku 2008, archeológovia v Strednej Ázii objavili cez j kg sušeného konope v 2700 rokov starom hrobe starovekej mumifikovaného šamana. Potom, čo vedci vykonali rozsiahle testovanie sily tohto materiálu, potvrdili že, „najpravdepodobnejší záver je to, že už staroveké kultúry pestovali konope pre farmaceutické a  psychoaktívne účely.“

Zdroj: David Downs  / Smell the Truth

Preklad: MediCann

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.