Vedeli ste, že v Severnej Kórei si „zahúlite“ legálne ;)

blue dream

Pokiaľ ide o Severnú Kóreu, asi si predstavíte pracovné tábory a je to asi posledná krajina na svete, kam by ste chceli ísť na dovlenku. Pokiaľ ste ale milovníci zeleného zázraku, mali by ste o návšteve začať vážne uvažovať.

Marihuana rastúca vedľa želeničných tratí a ciest po celej zemi by vám mohla zdvihnúť náladu. Marihuana totiž neni v krajine považována za drogu, takže neni dôvod ju zakazovať alebo regulovať. Severokorejský výraz pre marihuanu je „lip tambae“, čo v preklade znamená „tabakový list“. V zemi nie je marihuana považována za nebezpečnejšiu ako tabak alebo alkohol.

Niekoľko turistov sa o svoje zážitky podelilo na internete. Jeden chlapík z Anglicka pred niekoľkými rokmi napísal, že si v obchode kúpil balík trávy a fajčil ho v parkoch. Bulhar Darmon Richard taktiež  tverejnil príbeh o tom, ako si s kamarátmi turistami v KĽDR spríjemňovali pobyt. Pre deník Huffington Post uviedol, že tráva je v Severnej Kórei úplne legálna.

Marihuana je obľúbená hlavne mezi mladými vojakmi ktorí si ju napríklad doprajú častejšie ako nikotín z cigariet. Predsa len, severokórejská armáda vás už nemusí tak strašiť, keď si predstavíte vojakov zahalených   v oblaku dymu. Kto skúsil, vie že sfajčení nebojujú 🙂

Zdroj: Huffington Post
Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.