Konope v liečbe amfetamínových závislostí

Definícia závislosti na amfetamíne

Závislosť od amfetamínu znamená psychickú závislosť spôsobenú opakovaným užívaním amfetamínu, dextroamfetamínu, metamfetamínu (tiež známeho ako „pervitín“), metylénidátu a iných liekov, ktoré spôsobujú perzekútorny komplex. Každý klinický test môže ľahko dokázať, že v prípade častého použitia akýchkoľvek vyššie uvedených liekov sú funkcie a kapacity tela výrazne potlačené. Hlavné spôsoby používania amfetamínu sú orálne alebo intravenózne, nazálne alebo fajčenie, čo spôsobuje okamžitý dlhší účinok ako kokaín.

Ako môže lekárske konope pomôcť?

Je známe, že amfetamín zvyšuje výkonnosť. Zatiaľ čo srdce pracuje rýchlejšie a tlak krvi stúpa, pocity únavy a chuti do jedla klesajú. Amfetamíny ako aj iné lieky môžu viesť k predávkovaniu a intoxikácii, ktorá znemožňuje chuť do jedla. Po dlhšom užívaní sa môže objaviť viacero prúch ako je: nespavosť, bolesť hlavy, nepokoj, hyperaktivita, trasenie. Predávkovanie amfetamínom vedie k vyčerpaniu a konštantnej únave. Je dobre zdokumentované, že lekárske konope, alebo marihuana, môžu úspešne liečiť nespavosť, človeka viac uvoľniť, a odstrániť trasenie. Prírodné zložky v konope pracujú s endokanabinoidným systémom v ľudskom tele. Kanabinoidné receptory, ktorých je ľudské telo plné, reagujú na prírodné zlúčeniny v konope, známe ako kanabinoidy a pracujú na relaxácii svalov postihnutých kŕčmi a zbavujú ich napätia. Je taktiež dobre známy účinok  tzv. pažravky , ktorá zvyšuje chuť do jedla. Chronická závislosť od amfetamínu môže spôsobiť nielen zdravotné problémy, ale aj právne a sociálne problémy, čím sa človek stáva spoločensky vylúčený. Lekárske konope môže dopĺňať iné liečby závislosti od amfetamínu, úspešne sa používa na liečbu duševných porúch, ako sú: depresia, schizofrénia, únava atď. Konope, prináša pozitívny účinok na ľudí, ktorí sa snažia vyliečiť vyššie uvedené problémy.

Aj s ohľadom na tieto štúdie a postrehy je absolútnym nezmyslom tvrdenie, že KONOPE (marihuana) je vstupnou bránou do sveta drog, práve naopak, konope pomáha ľuďom zo závislosti späť do života.

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.