Rick Steves hovorí o tom prečo je dobré pestovať svoje konope

Rick Steves, známy autor cestopisov a neúnavný obhajca konope, si myslí, že chamtivé spoločnosti ktoré v konope vidia iba zdroj zisku, by nemali mať dovolené vstupovať do konopného odvetvia tak ako je tomu pri alkohole alebo tabaku. Vidina zisku, najväčšia reklama a najdrahšie vybavenie, skrátka nie sú zárukou že vaše konope bude skutočné liečivé a dobré. Každý pestovateľ konope ktorý pestuje konope pre seba vám povie, že by si nekupoval konope inde. Taktiež aj ľudia s možnosťou vlastne vypáleného alkoholu majú radšej to svoje ako kupované. Samozrejme biznis a zisk sú hodnoty ktoré sleduje každý podnikateľ, ak však ide o zdravie a peniaze ľudí, mali by sme hľadať najúčinnejší spôsob ako dostať konope k ľuďom za čo najmenej peňazí. V Opačnom prípade sa z liečebného konope stane iba nástroj na obohacovanie sa pre pár vyvolených. Zdravie nie je biznis.

Kupovať alebo pestovať ? Pestovať, hovorí jednoznačne Rick Steves.

Rick Steves 3

V nedávnom rozhovore pre rozhlasovú stanicu KUOW hovoril Steves o návrhu zákona ktorý sa schválil vo Washingtone DC. Tento zákon by mal umožniť, aby si ľudia mohli legálne pestovať aj svoje vlastné konope. Povolenie obmedzuje počet rastlín pestovaných pre seba na 6 kusov. My len dodáme že v prípade pestovania tzv. Indoor – dokážete zbierať úrodu 3-4 krát do roka a takéto množstvo by už mohlo stačiť aj ľuďom ktorí potrebujú konope pre liečbu svojich ochorení.

„Ak sa na  niečom dajú zarobiť veľké peniaze, priťahuje to veľké firmy a investorov a títo ľudia samozrejme chcú mať vplyv pre ochranu svojich investícií“ hovorí Steves. „Osobne sa mi viac páči predstava domáceho pestovania, pretože dáva ľuďom byť sebestačný a nepodporovať obrie koncerny, ktorých zisky nepôjdu na rozvoj medicíny ale do vrecka majiteľov týchto firiem. Nedovoľme aby si z konope urobili ďalší spôsob obohacovania sa na úkor iných. Môžete si dopestovať svoje vlastné konope a naučiť sa nielen o konope ale o pestovateľských technikách ako aj rozdieloch jednotlivých odrôd.“

Rick Steves 2

Steves hovorí, že nakoľko Washington DC bol jedným z prvých štátov ktoré legalizovali konope v roku 2012, bolo prvé znenie zákona prísne a konzervatívne. Prevládali najmä obavy z nárastu zneužívania konope a preto nebolo možné pestovať doma vlastné konope. Washington DC je jediný štát, ktorý legalizoval rekreačné užívanie konope, jej predaj a používanie ale bez možnosti pestovať si domáce vlastné konope.

„Veľa ľudí bolo nervóznych, že takéto zákony budú v neprospech slušných občanov a zvýšia problémy spoločnosti s drogami v tejto oblasti. Dnes už vieme a tí ľudia to sami uznávajú, že pravdou je pravý opak. Ak vás pristihnú pestovať bez licencie hrozí vám až 5 rokov väzenia a 10.000 USD pokuta. V prípade, že by ste pestovali 300 m od školy, parku alebo obytnej zóny hrozí vám až dvojitá výška trestu.“

Cestovateľ Rick Steves ale hovorí, že nemá absolútne žiadny zmysel povoliť ľuďom užívanie konope ale zakazovať im ho pestovať. „Je čas prestať trestať ľudí za pestovanie rastlín a začať pristupovať k týmto veciam ako dospelí a uvedomelí ľudia“

 

Kto je Rick Steves: http://www.hightimes.com/read/high-times-interview-rick-steves

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.