Pojazdná konopná klinika

Kanadská certifikovaná spoločnosť na pestovanie (výrobu) federálne certifikovaného liečebného konope chce budúci mesiac odštartovať vo Vancouveri projekt mobilnej konopnej kliniky, ktorá bude nielen ponúkať pacientom lekárske konope, ale bude poskytovať rôzne informácie pre užívateľov ako aj zisťovať názory a chute užívateľov liečebného konope.

Viceprezident spoločnosti TILRAY ktorá sa zaoberá výskumom liečebného konope ako aj advokáciou konopných pacientov, pán Philippe Lucas potvrdil, že koncept pojazdnej konopnej lekárne je určený konopným pacientom, tak aby mali prístup k lekársky certifikovanej  liečebnej marihuane a taktiež poskytnúť pacientom možnosť získania potrebných informácií. Počet konopných pacientov sa v Kanade odhaduje na viac ako 500.000 ľudí s rôznymi ochoreniami.

Mobilná klinika sa bude pohybovať po viacerých kanadských mestách od 10. do 14. júna.

„Nie sme len mobilná predajňa konope, v tomto chceme byť iný ako väčšina konopných lekární. U nás sa budú môcť pacienti poradiť priamo s lekármi ktorí im naopak budú schopní poradiť konkrétne konopné produkty ako aj predpísať oficiálne recepty na výdaj liečebného konope. Inými slovami sa snažíme o spopularizovanie federálnych oprávnení užívať liečebné konope v rámci programu Health Canada, “ povedal Philippe Lucas.

 

mobile cannabis clinic

„Pacienti, ktorí sú registrovaní si budú môcť objednať liečebné konope prostredníctvom autorizovaného systému v rámci celej krajiny, ktorý bude schopný zabezpečiť dodanie požadovanej odrody do 48 hodín v cene 5 $ za dovoz.“

Ako licencovaný kanadský výrobca liečebného konope, je spoločnosť Tilray odlišná vo svojej filozofii oproti štandardným výdajniam konope, ktoré sú často v zastrčených a špinavých uličkách častí miest. Viaceré z týchto výdajní fundujú bez povolení a bez certifikácií, čo však väčšina policajtov prehliada. Nedávno sme boli svedkami ako polícia v Toronte zadržala majiteľov takejto výdajne a zhabala celý objem konope, ktoré vraj bolo zadovážené práve bez týchto povolení.

„V Kanade je veľa menších miest a obcí, kde obyvatelia nemajú možnosť získať liečebné konope v najbližšej výdajni. Taktiež lekári v malých mestách a obciach nemajú ani také vedomosti ani snahu priniesť svojim pacientom nové možnosti liečby.“ dodáva Lucas.

„Ak pacienti získa povolenie / schválenie na užívanie liečebného konope, bude sa môcť zaregistrovať u schváleného výrobcu a ihneď si objednať také konope, ktoré mu najlepšie pomáha pri jeho zdravotných problémoch.“

Spoločnosť Tilray so sídlom v mestečku Nanaimo, má už dnes k dispozícii výrobné zariadenia a priestory o rozlohe 5.000 m2. Lucas taktiež potvrdil, že spoločnosť vyvíja konopné gélové kapsule, a taktiež je súčasťou výskumných projektov ktoré bežia na University of British Columbia.

„My veríme, že všetky štúdie ktoré aktuálne prebiehajú vo svete, len potvrdia široké medicínske využitie konope a prostredie pre pacientov a užívateľov konope sa v blízkej budúcnosti zmení k lepšiemu“ dodáva na záver Philippe Lucas.

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.