Legalizácia KONOPE je čoraz populárnejšia téma medzi voličmi (odkaz pre politikov pre voľbami ?!)

Uvoľnenie zákonov proti „marihváne“ – konope, je oveľa populárnejšia téma medzi americkou verejnosťou, než legislatíva okolo služieb ako Uber alebo Airbnb, hovoria najnovšie prieskumy NBC News / Wall Street Journal.

Z 1000 opýtaných amerických respondentov v prieskume, až 47 % uviedlo, že uvoľnenie konopných  zákonov, vnímajú ako krok správnym smerom oproti „len“ 30 % ktorí by privítali viac obmedzujúce zákony.

2015-07-31

Približne 38 % opýtaných schvaľuje uvoľnenie ekonomických pravidiel ktoré zahŕňajú aj otázky okolo služieb Uber a Airbnb. Celkovo len 12% respondentov vníma tieto služby ako zlý krok pre ekonomiku a 20% sa nevie v tejto otázke vyjadriť.

Ďalšie kontroverzné otázky nedopadli vôbec tak dobre ako otázka reformy konopných zákonov.  Napríklad, prísnejší zákon o potrate (podobné hlúposti chceli presadiť aj slovenské kresťanské politické združenia a cirkevné lobistické skupiny) získal len 36 % podporu proti 45% opozícii v tejto otázke.

Legalizácia konopných drog dostáva čoraz väčšiu podporu amerických voličov aj v celonárodných anketách, často k zlosti mnohých politikov a verejných činiteľov, ktorí by radšej ignorovali tieto otázky a snažia sa tvrdiť že mladí ľudia by sa mali sústrediť na iné, dôležitejšie otázky. No asi páni politici nerozumejú potrebám svojich voličov – čo sa deje aj na Slovensku, kde strana SaS získala 12% voličov LEN vďaka agende dekriminalizácie konope – po oklamaní voličov ich preferencie klesli na 5 % – tiež potvrdzuje že politici nerozumejú svojim voličom, boja sa otvárania takýchto zdanlivo citlivých otázok, ktoré však spoločnosť očividne vyžaduje.

Začiatkom tohto roka, Barack Obama poskytol rozhovor v ktorom reagoval negatívne na skutočnosť, že podľa internetových prieskumov je otázka legalizácie „marihvány“ otázkou číslo jedna pre mladých voličov.

„Nemalo by to byť najväčšou prioritou mladých ľudí,“ povedal Obama. „Povedzme to v perspektíve. Mladí ľudia, chápem, je to pre vás dôležité. Ale mali by ste myslieť na zmenu klímy, hospodárstvo, zamestnanosť, vojnou a mierom.“ (poznámka prekladateľa: akosi sa zabúda že legálne KONOPE dokáže vyliečiť svet svojim všestranným využitím čo súvisí s odpoveďou pána Obamu)

Sudkyňa Najvyššieho súdu Sonia Sotomayor nedávno zamietla otázky legalizácie „marihvány“ ako témy nedôstojnej a témy ktorá len využíva vášne mladých voličov (nie je takéto jednanie pani sudkyne v rozpore s ústavou ?!)

A hoci konopná reforma stále čaká,na Slovensku sú stále obviňovaní a trestaní nevinní ľudia za pár rastlín na záhrade, čierny trh naďalej prekvitá – keď objem konopného biznisu na čiernom trhu sa ODHADUJE na 160 miliárd USD. Za rok 2014 bol každých 45 sekúnd niekto zadržaný resp. obvinený za držanie konopných drog – naozaj tieto zákony a týto politici robia náš svet lepším a zdravším ?!

 

Autor: Jonnah Bennett 

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.