Konopný hotel v Colorade žne úspech

Prvý Hotel orientovaný pre konopných turistov, bol nedávno otvorený v Colorade.

Penzióny s výstižným dvojzmyselným názvom Bud & Breakfast sú zamerané na konopných návštevníkov v duchu tzv. 420 kultúry – termín používaný v samotnej konopnej subkultúre pre identifikáciu ľudí ktorý majú tzv. Konopný štýl života. Sami humorne hovoria že je to preto že môžu fajčiť konope aj 4:20 a.m. aj 4:20 p.m. 😉
Držanie a užívanie KONOPE je v Colorade legálne pre osoby staršie ako 21 rokov, a zatiaľ čo fajčenie vo verejných budovách alebo verejných priestranstvách je zakázané, niektoré hotely a penzióny prichádzajú s uvoľnenými nariadeniami ohľadne užívania KONOPE v ich priestoroch, čím sa odlišujú od bežných hotelov a vytvárajú nový štýl podnikania v oblasti turizmu, ubytovania a hotelierstva.

Adagio zahrada

Všetko v penzióne Bud & Breakfast je orientované pre konopných turistov a penzión ponúka nielen príjemné ubytovanie ale aj  rozličné konopné masáže, a tzv. happy hours 4:20. Hotel taktiež podáva tzv. Wake & Bake raňajky ktoré obsahujú kávu a croissant plnený konopnou plnkou z vlastnej Sativa odrody – ktorá je známa pre liečivý a silno energetický účinok.

 

Osobou v pozadí tohto nápadu a jeho realizácie je bývalý právnik Joel Schneider, ktorý žil a pracoval v New Yorku pred tým než sa rozhodol presťahovať sa do Colorada. Ako sám hovorí, ich koncept je založený „na ponúkaní služieb ktoré nikto iný na svete neponúka“ Prvý z ich hotelov ktorý nesie názov Adagio, bol otvorený  apríli 2014 a odvtedy si získal veľkú popularitu. Má 6 izieb a ponúka kompletný komfort iných štandardných hotelov.

Adagio ranajky

„Hostia prichádzajú z celého sveta, vo veku od 25 do 75 rokov, všetkým sa u nás veľmi páči“ dodáva zakladateľ a majiteľ Joel Schneider. „Keď sme sem prišli prvý krát, boli sme nútení fajčiť konope v kúpeľni alebo pri ventilátore na toalete, čo bolo celkom trápne“ dodáva Schneider

Vďaka počiatočnému úspechu hotela ADAGIO otvorili nedávno v poradí druhý hotel s názvom SILVERTHORNE, 4 izbový hotel v malebnom prostredí svetoznámeho lyžiarskeho strediska v Colorade.

Navonok vyzerajú tieto hotely ako všetky ostatné, bežné hotely v okolí, v skutočnosti ponúkajú servis ktorý vytvára pre užívateľov konope malý raj na zemi, ako hovoria američania  „stoner´s paradise“ 😉 Hotel taktiež ponúka zľavy a kupóny na nákup konope a konopných produktov v blízkom okolí.

 

Adagio izba

Vďaka rastúcej popularite konopnej turistiky v Colorade sa Joel Schneider rozhodol okrem hotelov otvoriť aj prvý konopný ranč na rozlohe 172 akrov. V spolupráci s okolitými štátmi ktoré v roku 2015 resp. 2016 pripravujú zmeny ohľadne konope, očakáva nárast predaja nielen konope ale aj turistických služieb a ubytovania.

Aktuálne pracujú na príprave prvého CANNA-CAMP, ktorý sa uskutoční v juhovýchodnom Colorade v lete tohto roku.

Canna-camp bude akcia, kde hostia budú oboznamovaní s novinkami ohľadne pestovania konope, noviniek z oblasti medicíny a výskumu tejto rastliny, účastníci si budú môcť vymieňať nielen kontakty ale aj skúsenosti. Akcia bude pri jazere takže budú sa organizovať tiež rôzne športové a spoločenské akcie.

My tajne a skromne dúfame že jedného dňa bude aj na Slovensku hotel kde bude užívanie konope tolerované, že budeme môcť organizovať podobne konopné kempy pre fanúšikov, odborníkov, a užívateľov konope.

Pre prípadných záujemcov o návštevu tohto zariadenia HOTEL ADAGIO

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Foto: Caters News Agency

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

2 thoughts on “Konopný hotel v Colorade žne úspech

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.