Konope pomáha aj pri PTSD pacientoch

Nedávno boli publikované výsledky dvojročnej klinickej štúdie o konope pri liečbe PTSD (post-traumatickej stresovej poruchy) ktorá porovnávala asi 40 pacientov (obetí) ktoré dostávali konope s asi 40 ktorí nedostali konopnú liečbu. Túto štúdiu realizovali v Bat Yam-v Izraeli a bola vopred ohlásená na konferencii o kanabinoidoch v roku 2011 v nemeckom Bonne. (pozri: Marihuana by mohla zmierniť príznaky PTSD Karin Kloosterman – Israel21c.org)

army-medical-marijuana

Toto sa deje viac ako 40 rokov potom ako Americká armáda testovala konope vo Vietnamskej vojne pre zvýšenie „bojových hrôz“. Výsledky tohto výskumu boli úspešne implementované práve do výskumov pre využitie konope práve na ochorenia ako je PTSD u vojnových veteránov a dokonca aj civilistov v USA, Austrálii, Kanade a Veľkej Británii. Izraelská armáda užíva konope úspešne pre svojich vojakov s odvolaním sa na IDF (Izraelské obranné sily) čo je oficiálne prvá klinicky sledovaná štúdia v tomto smere ktorá je zverejnená.

V súlade s článkom o štúdii, bolo načrtnuté, že sa jedná o pôsobenie nežiadúcich mechanizmov v oblasti pamäte ktoré priamo súvisia s receptormi CB-1 v mozgu. Laboratórne myši, ktoré nemajú CB-1 receptory majú zhoršenú schopnosť vedome znižovať tento strach, ktorý je súčasťou základu pre úspešnú liečbu PTSD.

Správa z roku 2005 hovorí o úspešnom používaní konope pred niekoľkými tisícmi rokov v starovekej indickej medicíne presne pre tento účel.

ptsdandcannabis

Rimonband syntetický blokátor CB1 receptoru bol tiež využívaní pri liečbe ochorenia PTSD, bohužiaľ  ale s príliš veľkým množstvom nepriaznivých vedľajších účinkov. (Lutz 2007)

Je pravdepodobné že len v USA je niekoľko sto tisíc obetí vojenskej  formy PTSD ktorí užívajú konope pre vlastnú liečbu PTSD a je veľmi prekvapujúce až zarážajúce, že systém zdravotníctva radšej presadzuje neúčinné a škodlivé lieky ako prírodnú substanciu ktorá reálne funguje ! Napriek tomuto,  organizácia združujúca Vojnových veteránov sama svojim členom odporúča práve liečbu s konope než užívanie liekov s vedľajšími škodlivými účinkami.

Toto je len ďalšia kvapka v konopnom mori !

 

Zdroj: www.maps.org

Preklad a text: MediCann Slovakia

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.