Konope ma robí lepším rodičom

Niečo vám poviem, je to pravda – Marihuana alebo ak chcete konope ma robí lepším rodičom.

 

parents on pot

Fajčím konope pravidelne. Hlavne preto, že mi to pomáha zmierňovať stres v tomto hektickom svete Nazvime to úľava, ak chcete. Tiež som býval hyperaktívne dieťa, takže som mal vždy nejaké problémi s koncentráciou. Fajčenie nejakej zelenej rastliny mi umožňuje spomaliť moju myseľ a sústrediť sa na veci jasnejšie. Mám tiež niekoľkonásobné operovaný bedrový kĺb po vrodenej vade, konope mi pomáha znižovať tieto bolesti a a nepotrebujem žiadne lieky proti bolesti. Konope mi dokonca pomáha k posilneniu niektorých záujmových aktivít a nájsť viac radosti v mnohých „bežných“ veciach …. a všetky tieto výhody ma robia lepším rodičom.
Moje deti sa radujú a zabávajú keď som povedzme „high – sfajčený“ . Som uvoľnený a pokojný, a viac spoločenský príjemný. Ja nepijem alkohol takmer vôbec, pretože sa mi viac páči fajčiť konope – marihuanu a je to pre mňa lepšia voľba na zakončenie dlhých, ťažkých dní. Každý rodič si zaslúži právo na takúto voľbu, a ak by viac rodičov mohlo užívať konope legálne miesto alkoholu, svet by bol určite lepším miestom . Netvrdím, že alkohol je len zlý, chcem len poznamenať, že štatisticky existuje oveľa viac spoločenských otázok / problémov súvisiacich s alkoholom, ako s konope. To je proste fakt. „Sfajčení“ ľudia sú všeobecne viac bezstarostní a pokojní, zatiaľ čo alkohol nemá veľa ľudí pod kontrolou a často spôsobuje násilné správanie aj voči deťom. Cannabis alebo ak chcete konope, jednoducho nemá historicky zaznamenané takéto vlastností, a to ani v prípade zneužívania tejto rastliny.
Ja nechcem obhajovať užívanie žiadnych látok, a konope rozhodne nie je pre každého vhodné. Existujú ľudia, ktorí nereagujú dobre na konope resp. jeho psychoaktívne látky, a to je v poriadku. Ako sa vraví, „každému čo jeho jest“. Štatisticky je konope dobrá voľba pre mnoho ľudí a mnoho rodičov ktorých poznám fajčí trávu pravidelne. Títo ľudia by sa nemali hanbiť za túto aktivitu. Je nespravodlivé, že konope bolo a je démonizované v našej spoločnosti, pritom stále je viac a viac dôkazov o jeho minimálnej škodlivosti v porovnaní s inými legálnymi látkami na trhu.
Pokračujúci cirkus ohľadne vojny proti drogám, ktorého výsledkom je, že 25% všetkých väzňov sveta sú obete nezmyselnej vojny proti drogám – toto naozaj nie je riešenie ! Rodičia by nemali mať strach zo zatknutia alebo z odobratia detí sociálnymi úradmi len preto že sa rozhodli slobodne využívať prírodné a hlavne účinné alternatívy na relaxovanie alebo liečenie. Mnohým ľudom konope pomáha nielen sa liečiť ale aj byť láskavejším teda aj lepším rodičom pre svoje deti.
Pevne verím, že konope prináša pridanú hodnotu pre život mojich dvoch synov. Som šťastnejší, keď užívam konope na zmiernenie svojho napätia a bolesti. Zmrzlina chutí lepšie. Filmy sú oveľa zaujímavejšie. Venujem svoj čas efektívnejšie a radostnejšie svojim deťom nielen pri hrách ale aj pri výchove a to aj vďaka vedlajším účinkom konope, eufórie, ktoré konope môže spôsobiť. Vzhľadom na tieto aspekty sa pýtam – od kedy je eufória zla ?!
Som schopný používať konope bezpečne a zodpovedne v mojom živote. Pristupujem k nemu so všou vážnosťou ako k iným látkam v domácnosti (ako je čistiaci chemicky prostriedok alebo chilli korenie) Mám ho mimo dosahu mojich detí a neustále sa snažím ich vzdelávať o tom čo je konope a prečo je to dobrá a zdravšia voľba nielen pre mňa ale aj pre iných ľudí či ž ako liek alebo pre potešenie. Môj starší syn už chápe, že konope vie byť nebezpečné, keď z je zneužité alebo užívané nesprávne, nevhodne a neuvážene. Taktiež chápe že konope nie je zdravé pre deti, pokiaľ nie sú vážne choré. Moje deti to chápu, vedia že je to niečo ako drink ktorý má mamina na stole, alebo tabletky ktoré si dedko dáva na krvný tlak – nie je to pre ne. Vedia o tom preto, že sme im to všetko vysvetlili a naučili sme ich rozlišovať a vnímať. To sa nazýva rodičovstvo !

Fajčím konope a moja žena moc nie. Jednoducho preto že jej to nechutí a je z toho unavená. Ja naopak nemám chuť / potrebu piť alkohol pretože alkohol mi nerobí dobre. Nemám rád intoxikačné stavy z alkoholu a taktiež môj tráviaci systém nereaguje dobre na alkohol. Naša rodina je ako každá normálna rodina. Ja a moja žena sme sme schopní obaja zodpovedne pristupovať k povinnostiam rodičov napriek tomu že užívanie konope nám prináša kopec zábavy do bežných svetských starostí kedy aj robenie úloh so synom sa môže stať zábavou 😉 Všetko je dobré a všetko je ako má byť, lebo všetci sme šťastní a spokojní – a na tom nie je nič zlé.
Fajčenie konope zo mňa robí lepšieho otca. To je proste fakt. Musíme dovoliť, aby matky a otcovia, ako som ja, mali právo užívať konope bez obáv, aby tento liek bol dostupný aj pre tých najmenších ktorým dokázateľne pomáha. Konope je prírodná a prirodzená vec a niečo, čo by sme mali oslavovať ako magickú silu prírody. Musíme prehodnotiť význam slova zodpovedný „hulič“ a pomôcť svetu znovu objaviť pravdu o tom že cannabis pomáha robiť svet nielen zdravším a lepším ale aj rodičov usmiatejšími a láskavejšími 😉

Zdroj: www.parents4pot.org
(preklad by MediCann)

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.