Hovorme pravdu o KONOPE

Slávny neurológ hovorí o legalizáciu marihuany tak aby deti ostali v bezpečí.

CARL HART neurológ na Kolumbijskej univerzite, doktor medicínskeho Konope. Člen americkej spoločnosti pre Neurológiu detí a mládeže v USA.

Dr. Carl Hart

Minulý týždeň, Dr. Carl Hart, svetoznámy neurológ a docent psychológie na Kolumbijskej univerzite, a ako prvý afro-americký člen americkej vedekcej akadémie pre školy, sa zúčastnil telefonickej porady s organizáciou The Drug Policy Alliance  ohľadne proti drogovej politiky. The Drug Policy Alliance je najvplyvnejšou nadnárodnou organizáciou ktorá sa snaží o ukončenie vojny proti drogám a bojuje proti väzneniu a kriminalizácii užívateľov konope. Poslednou verejnou výzvou tejto organizácie je zlepšenie informovanosti a šírenia pravdivých informácií s ohľadom na mýty a falošnú démonizáciu proti drogovej politiky založenej na falošnosti a lžiach. Ako hovorí Dr. Hart, dlhoročné falošné mýty a polopravdy len prispeli k zvyšovaniu trestov pre užívateľov  a k explózii proti drogových zákonov ktoré viedli k celosvetovej inkvizícii proti drogám bezohľadu na skutočné fatky, ktoré sa dnes aj vďaka takýmto ľuďom dostávajú do širšieho povedomia spoločnosti.

Kniha, učebnica ktorú vydal Dr. Hart, s názvom Drogy, spoločnosť a ľudské správanie,  je používaná nielen ako dobré čítanie ale aj ako doplnok ku vzdelávaniu ohľadne kopnej histórie a súčasnosti. Táto kniha vyhrala ocenenie pre najpredávanejšiu monografiu.

Táto kniha sa stala uznávanou v širokej vedeckej komunite. Dr. Hart sa pravidelne objavuje v NY Times, CNN a iných médiách kde informuje o pravde. Nakoľko KONOPE zažíva skutočný boom, Dr. Hart bol pozvaný aby o drogovej problematike hovoril pred americkým kongresom a taktiež pred prezidentom USA. Tieto aktivity len ukazujú ako moderný svet napreduje.

Na Slovensku je táto téma stále okrajová, žiadny z politikov, poslancov a verejne známych osobností zatiaľ neprejavila ochotu a chuť vystúpiť a verejne podporiť myšlienku šírenia PRAVDY o KONOPE. Bohužiaľ aj pre túto neochotu kompetentných ostáva slovenský užívateľ konope viac kriminálnikom ako pacientom !!!

 

Foto: alternet.org

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.