Fosília konope odhalila vek rastliny na 27,8 milóna rokov

Konope ako je nám už známe, je staré ako ľudstvo samo. Človek ho poznal a využíval už pred viac ako 3500 rokmi, čo tiež vieme preukázať. Vedci si však kládli otázku „Ako staré konope v skutočnosti je?“

Najskôr skúmali všetky pôvodné odrody (tzv. land races angl.) a ich pôvodné kmene. Prelom však priniesla až štúdia, ktorá skúmala fosílie konope resp. fosílie konopného peľu. Viac o tejto prelomovej štúdii nájdete TU

Na základe tohto skúmania vieme takmer s určitosťou povedať že konope pochádza z Ázie. Ďalej vedci skúmali tzv. bunkový vek  (molecular clock) konope a jeho rodovej sestry chmeľu. Vďaka týmto metódam vyrátali vek kedy sa konope ako rastlina oddelila od svojho predka na 27,8 milióna rokov ! 

Taktiež zistili, že jestvuje veľká podobnosť peľu konope a chmeľu v ranných obdobiach ich oddelenia od spoločného rastlinného predka.

Tieto vedecké poznatky nám tiež dokazujú, že konope rástlo v Európe už pred vyše 6 miliónmi rokov. Skúmaním tzv. karbónovou metódou, porovnávaním vzoriek peľu z Ázie, Afriky a Európy vedci dospeli k jednoznačnému záveru že odrody konope v Európe sú potomkami pôvodných odrôd konope až z Číny ktoré sa datuje teda až do obdobia spred 27,8 miliónov rokov.

Aj tieto dôkazy len potvrdzujú, že konope je staršie ako ľudská civilizácia a že zákaz konope je nielen nesprávny, nemorálny ale aj proti samotnej histórii vývoja našej planéty ako aj samotného vývoja človeka, čoho dôkazom je fakt, že naše telo komunikuje s kanabinoidmi a samo tieto „zakázané“ látky produkuje pre zdravie organizmu.

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Photo: shutterstock.com

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.