O koľko prichádza rozpočet SR pre zákaz predaja konope ?!

Larisa Bolivarová, autorka štúdie, poznamenala, že v prieskume Gallupovho inštitútu z roku 2016  len 13 %obyvateľov USA uviedlo, že v súčasnosti konzumuje konope. Uvádza tiež, že ak by bolo konope legálne na federálnej úrovni v celej krajine, bude tu asi 41 miliónov potenciálnych zákazníkov. Ak títo spotrebitelia minú minimálnu sumu 600 dolárov ročne, rovná sa to 24 miliardám dolárov z predaja marihuany.

Larisa Bolivar

Tieto zistenia majú dominový efekt. „Spotrebitelia konope sú normálni dospelí ľudia, ktorí sa sami rozhodujú a majú značnú moc so svojimi peniazmi ovplyvniť príjmy z podnikania,“ napísala Bolivar vo svojej správe.

Ak bude regulovaný trh naďalej rásť týmto tempom, konope by sa mohlo stať trhom v hodnote 100 miliárd dolárov a na tejto úrovni by sa stal veľkým prispievateľom k hrubému domácemu produktu krajiny. Poznamenala, že sú to ľudia, ktorí sú prispievajúcími členmi spoločnosti, a nie negatívny stereotyp vykresľovaný v protidrogových kampaniach.

Headset, spoločnosť zaoberajúca sa cannabisom, sa tiež zamerala na spotrebiteľa a konkrétne sa pozrela na program vernosti zákazníkov. V ich správe z minulého roka sa uvádzalo: „Väčšina ľudí minie 25 až 50 dolárov za jednu návštevu obchodu s marihuanou, pričom priemerná cena nákupu je 33 dolárov. Tretina všetkých zákazníkov sa zastavila len vo výdajni, aby si kúpila jednu položku, ako je predrolovaný joint alebo nápoj, a minula menej ako 10 dolárov.

68 percent tvorili muži oproti 31 percentám žien. Zatiaľ čo najväčšie percento zákazníkov tvoria mladí muži, poznamenali tiež, že priemerný vek nakupujúcich mužov je 37,6 roka a žien 38,2 roka. Muži tiež častejšie nakupujú takmer každých 19 dní, zatiaľ čo ženy chodia približne každých 21 dní.

Koľko by konope prinieslo príjmov na Slovensko ?

S ohľadom na vyššie spomenuté údaje z USA, by sme mohli tieto čísla premietnuť na situáciu na Slovensku nasledovne.

Ak odhadom užíva konope na Slovensku 24% ľudí v dospelom veku, to je približne 890 tisíc občanov SR. Ak by každý z nich minul na legálne konopné produkty len ½ z toho čo priemerný američan, dostávame sa na číslo 267.000.000 €
Presne o túto sumu prichádza rozpočet SR len preto, že nám politci nechápu a nepoznajú prínos legalizácie konope pre štát a jeho obyvateľov.
Vyzývame preto vládu SR aby prehodnotila postoj k legalizácii konope s ohľadom nielen na vyššie spomenuté ekonomické benefity týchto legislatívnych zmien 

Koľko míňate každý mesiac? Dajte nám vedieť v komentároch 🙂

Zdroj: vlastný text a www.news.gallupo.com

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.