Keďže sa v poslednej dobe všetko v správach točí okolo vírusov, chceme predstaviť niektoré vedecké poznatky, ktoré by mohli pomôcť spotrebiteľom zorientovať sa v produktoch a ich prínosoch pre zdravie. Zdravotný stav každej osoby je jedinečný a každý užívateľ by starostlivo zvážiť svoj aktuálny stav a tiež prijať správne kroky v boji proti vírusom ako je chrípka alebo Covid-19.
Čo je vírus chrípky?
Vírus chrípky je vírus RNA, ktorého rody zahŕňajú chrípku A, chrípku B a chrípku C. RNA, ktorá predstavuje kyselinu ribonukleovú, je prítomná vo všetkých živých bunkách a pôsobí ako posol z DNA, ktorá riadi syntézu rôznych proteínov v telo. Prečo je to dôležité? Namiesto toho, aby telo produkovalo proteíny potrebné na normálne fungovanie, RNA replikuje vírus, čím spôsobí zvýšenie vírusovej záťaže v tele.

Čo je koronavírus?
Koronavírus je tiež trieda vírusov RNA, ktorá sa rýchlo replikuje a zahŕňa syndróm náhleho akútneho respiračného zlyhania (SARS) a respiračný syndróm Stredného východu (MERS). Nazýva sa koronavírus kvôli hrotom podobným korunám, ktoré sa z vírusu vylučujú. Štruktúra vírusu chrípky je však zreteľne odlišná v tom, že hroty, ktoré vyčnievajú z bunky, majú rovnakú výšku ako membránové proteíny, zatiaľ čo v koronavírusoch sú proteínové hroty vyššie ako membránové proteíny. Prečo je tento štrukturálny rozdiel dôležitý? Jednoducho povedané, spôsobuje to to, že je koronavírus je ťažšie liečiteľný a robí tradičné chrípkové vakcíny neúčinnými.

Konope a imunitný systém
V endokanabinoidnom systéme interagujú kanabinoidy a terpény s receptormi CB1 a CB2, ako aj s inými receptormi. Aj keď sú receptory CB1 aj CB2 prítomné v centrálnom nervovom systéme (CNS) a periférnom nervovom systéme (PNS), receptory CB2 sa viac vyskytujú v imunomodulačných bunkách. Imunitný systém hrá kľúčovú úlohu pri udržiavaní tzv. homestázy organizmu (teda pomáha ľuďom zostať zdraví).
V roku 2008 Buchweitz a tým publikovali štúdiu o účinkoch THC na myši infikované vírusom chrípky a poznamenali, že imunitný systém zaznamenal zvýšené vírusové zaťaženie a potlačil produkciu lymfocytov. Zdá sa, že následná štúdia uvádzaná Karmausom a tým podporuje počiatočné zistenia, že THC môže potlačiť imunitný systém a spôsobiť zvýšenú vírusovú záťaž. Treba však poznamenať, že išlo o malé štúdie uskutočnené na myšiach, kde sa požil samotný kanabinoid THC a nie synergia všetkých látok ktorá je podľa skúseností a štúdií na ľuďoch potrebná !
Na druhej strane, mnohým pacientom s HIV / AIDS alebo tým, ktorí trpia kachexiou alebo nevoľnosťou súvisiacou s chemoterapiou, ktorí majú oslabené imunitné systémy, sa odporúča THC na zmiernenie týchto zničujúcich vedľajších účinkov. THC tiež aktívne zmierňuje zápalové reakcie na roztrúsenú sklerózu a amyotrofickú laterálnu sklerózu.
Odporúčania pre pacientov
Z nedostatku presvedčivých vedeckých údajov je možné vidieť, že každý konopný pacient musí brať do úvahy svoje osobné potreby a svoju osobnú situáciu. Ak pacienti našli konkrétny produkt, ktorý im vyhovuje, mali by pokračovať v jeho užívaní naďalej. Ak pacient trpí chrípkou, koronavírusom alebo iným typom respiračného ochorenia, mal by sa poradiť so svojím lekárom (článok je z USA kde ľudia majú slobodne a legálne možnosť hovoriť o KONOPNEJ liečbe, pozdravujeme lekárov na Slovensku !) aby zistil, či je takáto liečba pre neho vhodná. Lekárske odporúčania následne môže zahŕňať zmenu z inhalačného typu liečiva (t. J. Na fajčenie / vapovanie) na orálne lieky (t. J. Jedlé jedlá, pastilky, olejové extrakty, atď.)
Pacientom resp. konopným užívateľom na Slovensku odporúčame, aby sa riadili všetkými odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva, aby zabránili šíreniu choroby a dodržiavali správne hygienické postupy. Mnohé štáty s legálnym predajom konope zaviedli správne výrobné a hygienické postupy, aby pomohli zabezpečiť, aby predávané výrobky spĺňali zdravotné a bezpečnostné požiadavky.
V prípade že hľadáte možnosti ako podporiť IMUNITNÝ systém pomocou kanabinoidov napíšte nám email na: [email protected]