5 „konopných“ miliardárov

„Keď budeš brať drogy, nikdy nič nedosiahneš, nikdy z teba nič nebude!“ túto vetu počul od rodičov asi každý. Ale je to naozaj pravda ?

Marihuana Policy Project (MPP) zakladajúca konopná organizácia v štáte Washington DC- vydala svoj výročný zoznam top 50 najvplyvnejších užívateľov  marihuany v USA a niektoré mená sú skutočne zaujímavé.

„Naším cieľom je zdôrazniť, že na svete sú milióny užívateľov marihuany a mnohí z nich sú veľmi úspešní ľudia“ povedal Mason Tvert, riaditeľ komunikácie pre MPP, v telefonickom rozhovore pre  TheStreet. „Tieto zistenia tiež vyvolávajú otázku, či by boli takto úspešní keby bolo napríklad konope legálne, alebo keby mali napríklad záznam v trestnom registri, aký by bol ich život dnes?!“ dodáva Tvert.

Tohtoročný zoznam má prezidentský nádych, s ohľadom na minulých a súčasných prezidentov alebo kandidátov. Podľa MPP, poslední traja prezidenti USA – Barack Obama, George W. Bush a Bill Clinton – preukázateľne užívali konope v mladosti, rovnako ako bývalí prezidentskí kandidáti John Kerry a Al Gore.

Aktuálny prezidentský kandidát a miliardár Donald Trump vyjadruje jednoznačné odmietanie marihuany, ale veľa ďalších miliardárov jeho názor nezdieľa. Tu je päť slávnych miliardárov, ktorí užívajú alebo užívali konope.

  1. Michael Bloomberg

Bývalý starosta New Yorku a generálny riaditeľ spoločnosti Bloomberg LP Michael Bloomberg sa priznal k fajčeniu marihuany, ale to neznamená, že je jej fanúšikom.

V roku 2001 rozhovore pre New York Magazine, sa Bloomberga pýtali či niekedy vyskúšal marihuanu.  Jeho odpoveďou bolo: „To si píšte, že som ju skúšal, a riadne som si to užil“

Neskôr musel vydať oficiálne stanovisko v ktorom oľutoval toto vyhlásenie pre tlak Národnej organizácie pre reformu práv marihuany, ktorá spustila masívnu kampaň v hodnote 500.000 $ na diskreditáciu p. Bloomberga resp. jeho spoločnosti.

michael bloomberg

„Pokiaľ ide o marihuanu, skúšal som ju v mladosti asi ako väčšina ľudí v mojom okolí.“ povedal na tlačovej konferencii v roku 2002 s ohľadom na aféru s rozhovorom pre NY Times. „Nikdy som neklamal, preto ak sa ma niekto spýtal, povedal som skrátka pravdu“ hovorí Bloomberg

Dnes je Bloomberg hlasným oponentom legalizácie marihuany. V roku 2013 vyhlásil že pojem „lekárska marihuana“ je „najväčšou falošnou správou všetkých čias“ . My len dodávame že pán Bloomberg nie je jediný kto má mylné informácie a ako verejne činná osoba vyhlasuje lži ktorým verí iba on sám.

 

  1. Bill Gates

V biografii vydanej v roku 1994 s názvom Gates: How Microsoft’s Mogul Reinvented an Industry — And made Himself the Richest Man in America , autori Stephen Manes a Paul Andrews napísali, že zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates „určite nebol mimo konopnej scény. Marihuana bola skrátka zdravšia voľba,“ napísali.

Bill_Gates_-_World_Economic_Forum_Annual_Meeting_New_York_2002

Gates sa k tejto veci nikdy nevyjadril. Neskôr v roku 2014 v rozhovore pre BuzzFeed odmietol odpovedať či niekedy v minulosti  fajčil marihuanu. V roku 1994 však v rozhovore pre magazín Playboy sa ho redaktor pýtal na experimenty s LSD. Keď sa ho priamo opýtal či niekedy užil LSD, Gates povedal : „Moja bláznivá mladosť už dávno skončila“. Pri snahe redaktora vysvetliť odpoveď len dodal: „Boli tam veci ktoré som robil asi do veku 25 rokov, od vtedy som také veci neskúšal“

Či už Gates konope užíval alebo nie vyzerá to tak že dnes podporuje otázku legalizácie konope. Ako povedal pre BuzzFeed „ hlasoval som áno pri referende týkajúcom sa legalizácie konope v štáte Washington v roku 2012.

 

  1. George Soros

Miliardár, investor a filantrop George Soros nebol zvlášť zaujatý keď skúsil marihaunu. Napriek tomu sa stal jej podporovateľom.

„Nemám žiadne skúsenosti s drogami,“ povedal v roku 1997 v rozhovore. „Skúšal som marihuanu a páčilo sa mi to, ale nestalo sa to mojím zvykom. Občasne som ju užíval niekoľko rokov“

V roku 2010 načrtol pre The Wall Street Journal, svoje argumenty pre legalizáciu drog.

„Naše konopné zákony jasne robia viac škody ako úžitku,“ napísal. „Kriminalizácia konope nezabránila tejto rastline aby sa stala najrozšírenejšou nezákonnou látkou v Spojených štátoch a mnohých ďalších krajinách sveta. Ale to má za následok len zvyšovanie nákladov na boj proti drogám a ďalšie negatívne dôsledky.“

V roku 2014 The Washington Times informoval že Soros investoval od roku 1994 prostredníctvom siete neziskových organizácií viac ako 80 miliónov $ na podporu legalizácie marihuany. Zástupcovia Sorosa však oficiálne spochybňujú toto číslo.

 

  1. Ted Turner

Ted Turner, zakladateľ CNN, ktorý teraz venuje svoj čas a peniaze na filantropiu a životné prostredie, vyhlásil aby ľudia fajčili marihuanu, hoci on nikdy nepotvrdil verejne že by ju sám fajčil.

Ted-Turner

V roku 1987 Philip Morris (PM) tvrdil že Turner požadoval v rámci zákazu fajčenia aby moderátorka Gwenn Scott prestala fajčiť alebo dostane padáka zo CNN. Vo vyhlásení ktoré vtedy vydala táto moderátorka v spolupráci so spoločnosťou PM okrem iného Gwenn Scott uviedla „ že je pokrytecké od Turnera zakazovať iným fajčenie, keď je všeobecne známe že on sám vo svojej kancelárii fajčí marihuanu“. Turner sa k tejto veci nikdy oficiálne nevyjadril.

 

  1. Oprah Winfrey

V roku 2013 v programe televíznej show „Čo sa deje – Sledujte naživo,“ bola mediálna moderátorka Oprah Winfrey požiadaná odpovedať na otázku kedy naposledy fajčila trávu ? Oprah zjavne zaskočená odpovedala: “ehm niekedy v roku 1982 asi. Už je to nejaký čas. Počula som že dnes je tráva lepšia.“  Nedávno v programe „The Late Show“ s Davidom Lettermanom vyhlásila : „Nefajčila som trávu asi 30 rokov.“

oprah-winfrey-honorary-oscar

My dodávame len, „Naozaj?!“

Preto ak vám niekto bude tvrdiť že konope užívajú len zúfalci a stratené existencie, môžete sa im s kľudom zasmiať do tváre – opäť raz viete, že nemajú pravdu !

 

 

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.

fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.