Washington zakazuje testovanie na THC

Radiaci orgán mesta Washington DC schválil nariadenie, ktoré zakazuje testovanie uchádzačov o zamestnanie na cannabis (marihuanu) v krvi. Toto opatrenie bolo prijaté jednomyseľným hlasovaním.

middle aged guy smoking weed

Podľa oficiálneho návrhu nariadenia, sa zakazuje zamestnávateľom. „, Aby od budúceho zamestnanca žiadali podrobiť sa testu na prítomnosť marihuany v rámci prijímacieho konania do zamestnania“.

Potom, čo jednotlivec bude prijatý do zamestnania, musí zamestnanec dodržiavať internú politiku zamestnávateľa, čo znamená že v prípade že je vopred upozornený na prípadné testovanie zamestnancov musí toto nariadenie rešpektovať. Toto nariadenie sa vzťahuje len na testovanie pred prijatím do zamestnania.

Okrem toho, toto nariadenie prikazuje starostovi mesta, „Zriadiť verejnú informačnú kampaň o vplyve užívania marihuany a jej zneužívania“. Nariadenie, ďalej vyzýva členov rady Mesta k zlepšeniu výchovných a prevenčných programov na školách v súvislosti so zneužívaním návykových látok. Taktiež zaväzuje Mestskú radu vyhodnotiť účinnosť programov na území mesta.

Návrh bude musieť prejsť komplexným schvaľovaním, pred jeho podpísaním starostom Murielom Bowserom.

 

Zdroj: TheJointBlog.com

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.