V Kanade rastie počet KONOPNÝCH kliník

Spoločnosť Cannabanoid Medical Clinic otvorila prvú súkromnú nemocnicu v Kanadskom Halifaxe, so zámerom pomôcť lekárom získať lepší prístup k možnostiam liečebného konope a pacientom umožniť komplexné poradenstvo s osobným prístupom lekára ktorý je otvorený konopnej liečbe a v neposlednej rade aj ľahším prístupom k receptom na liečebné konope.

„Pravda je taká, že bežní praktickí lekári a špecialisti nie sú príliš naklonení predpisovaniu liečebného konope.“ povedal riaditeľ Cannabanoid Medical Clinic lekár Dr. Danial Schecter. „My sa chystáme toto zmeniť“

Dr. Danial Schecter Dr. Danial Schecter

Schecter hovorí že úlohou pracovníkov kliniky bude previesť  pacientov jednotlivými krokmi a úsekmi na klinike aby lepšie videli a prenikli do systému výroby a spracovania vládou licencovaného liečebného konope.

Na rozdiel od niektorých iných konopných kliník ktoré sa v Kanade objavujú ako huby po daždi, Cannabanoid Medical Clinic neúčtuje žiadne poplatky od pacientov s lekárskym odporúčaním.

„Práve lekárske odporúčania od osobných alebo rodinných lekárov sú pre nás významné, pretože taký lekár je v najlepšej pozícii aby poznal váš zdravotný stav objektívne a najlepšie.“ Hovorí Schecter o spôsobe nazerania na pacientov ktorí k nim prichádzajú.

Dr-Reefer-marijuana-dispensary-pop_9067 aj takto vyzerá predaj liečebného konope v Kanade

„Zvyčajne k nám prichádzajú skutoční pacienti, ktorí majú zoznam liekov ktoré užívajú, na niekoľko riadkov papiera. Keď odchádzajú od nás, väčšina z nich užíva liečebné konope a pár tabletiek. V tomto vidíme zmysel a podstatu našej práce“ dodáva na záver riaditeľ konopnej kliniky.

Táto pobočka je druhou v Kanade po Toronte, kde bola Konopná klinika otvorená už v roku 2014.

 

Zdroj: www.cannabisincanada.ca

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.