Svetoví vedci sú proti falošnej konopnej propagande

Vedci vystupujú proti falošným konopným názorom !

Poprední medzinárodní vedci vyzývajú na ukončenie 13 často opakovaných klamlivých tvrdení používaných odporcami regulácie konope. Títo vedci zistili že proti konopné argumenty nie sú podporené žiadnymi vedeckými dôkazmi !

Ak chcete naozaj nasledovať pravdiví informácie, Medzinárodné centrum pre výskum a drogovú politiku (ICSDP)*, vydalo dve priekopnícke správy, ktoré rúcajú všetky doteraz bežne používané klamstvá v proti konopnej politike.

Štúdia s názvom „Dôkazy: Konopné drogy ich užívanie a regulácia  je komplexný prehľad vedeckého výskumu o hlavných tvrdeniach týkajúcich sa konope. Súhrnná správa s názvom „Používanie dôkazov v debate o konope“ ktorá ponúka čitateľom výber z poznatkov založených na rokoch skúmania.

Regulácia rekreačných trhov s konope sa stáva čoraz dôležitejšou otázkou politiky v niekoľkých štátoch. Colorado a Washington State zmenili zákony v roku 2012, Uruguaj v roku 2013, keď sa stali prvými jurisdikciami na svete ktoré plne legalizovali a regulujú užívanie týchto látok pre dospelých resp. jeho predaj na nelekárske účely. Následne pokračovali úspešnými referendami na Aljaške, v Oregone, alebo v District of Columbia. V globále, problematika regulácie konope je v popredí v stále väčšom počte štátov, vrátane Kanady, Jamajky, Talianska, Španielska naposledy Írska, ktoré čakajú na zmeny v drogovej politike súvisiacej s konferenciou UNGASS 2016 o ktorej píšeme inde.

a hempy world

„Nachádzame sa v kritickom bode, kedy čoraz viac štátov prehodnocuje svoju konopnú politiku“  povedal Dr. Dan Werb, riaditeľ ICSDP. „Napriek tomu, verejné debaty o konope sú plné často opakovanými tvrdeniami ktoré jednoducho nie sú pravdivé a nie sú podporené žiadnymi vedeckými dôkazmi. Vzhľadom na to, že politické rozhodnutia sú ovplyvnené verejnou mienkou a správami v masmédiách, existuje vážne nebezpečenstvo, že skresľovanie dôkazov o konope povedie k neúčinnej alebo dokonca škodlivej politike. “

Na preskúmanie tohto problému ICSDP zvolala vedcov, aby vykonali rozbor 13 často opakovaných klamlivých tvrdení o užívaní a regulácii konope. Prieskum zistil, že žiadny z týchto argumentov nemá podporu založenú na serióznych vedeckých výskumoch ! Skrátka a dobre, odporcovia konope vám proste klamú.

Väčšina správ o užívaní konope / marihuany v správach má tendenciu buď mylne interpretovať alebo zámerne prehliadať aktuálne súčasné vedecké dôkazy. Dr. Carl Hart, profesor psychológie a psychiatrie na Kolumbíjskej univerzite vysvetľuje: „Tvrdenie, že konope je „vstupná brána “  k iným drogám pletie koreláciu a príčinnú súvislosť. Ešte horšia je skutočnosť, že falošné tvrdenia ako „konope je rovnako návykové ako heroín“ je tvrdenie pre bulvárne stránky novín nie pre seriózne debaty. Vedecké dôkazy nám hovoria, že menej než 1 z 10 ľudí, ktorí užívajú konope počas svojho života prešli na iné tvrdšie drogy. Nepravdivé tvrdenia, ako sú tieto bránia zlepšeniu verejného povedomia o týchto otázkach, a v konečnom dôsledku vedú k škodlivej politike a klamstvám“

„Tieto globálne prieskumy vyvracajú falošné tvrdenia, že legalizácia a regulácia konope by automaticky viedla k obrovskému nárast užívateľov na úroveň porovnávaného alkoholu alebo tabaku“ poznamenal Steve Terénne, hlavný politický analytik Drug Policy so sídlom vo Veľkej Británii. „S nárastom serióznych dôkazov z celého sveta, je na čase aby aj naša vláda zastavila démonizáciu konope a klamanie občanov, aby vláda prestala šíriť falošnú propagandu a začala prijímať také stanoviská a zákony ktoré budú smerovať k regulácii konope v prospech celej spoločnosti!“

Tieto nové správy, výskumy a štúdie by mali byť zdrojom pre novinárov, politikov a členov širokej verejnosti, ktorí by mali mať záujem na pravdivej informovanosti s čo najširším spoločenským povedomím tejto problematiky.

 

*Medzinárodné centrum pre vedu a protidrogovú politiku

Medzinárodné centrum pre vedu a protidrogovú politiku (ICSDP) je sieť vedcov a akademikov z celého sveta, usilujúcich o zlepšenie zdravia a bezpečnosti spoločnosti s využitím informácií ilegálnej drogovej politiky a čo najlepších dostupných vedeckých dôkazov.

 

 

 

Zdroj údajov: Nazlee Maghsoudi – Translation Manager ICSDP

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.