Nedávna štúdia vykonaná Felsensteinem Medical Research Center v Izraeli ponúkla nové dôkazy o lekárskej hodnote konope (marihvány). Štúdia, ktorá bola zverejnená v Journal of Biochemical Pharmacology, bola vykonaná pre určenie vplyvu malých dávok tetrahydrokanabinolu (THC), na ochranu srdca resp. srdcového svalu. Za týmto účelom bol vykonaný experiment pomocou myši ako testovaných subjektov.
Výskumníci podávali malé množstvá THC (4-krát menej, než je tzv. účinná dávka t.j. dávka potrebná pre stav opojenia) myšiam pred simulovaným infarktom tým, že obmedzia prietok krvi. THC bolo podávané v troch rôznych úrovniach v závislosti na „simulovanom infarkte“: 2 hodiny pred infarktom, 48 hodín pred a 3 týždne kontinuálnej THC liečby pred simuláciou infarktu.
Na vyhodnotenie vplyvu THC v tejto štúdii výskumníci zaznamenali viacero spoločných príznakov a / alebo reziduálnych účinkov srdcových záchvatov. V každom rozdielnom harmonograme podávania THC štúdia hlásila zlepšenie.
Tzv. Frakčné Skrátenie slúži na objektívne hodnotenie úrovne efektivity fungovania komôr srdca. Pri pozorovaní tohto ukazovateľu, vedci zistili, že liečba THC viedla k zvýšeniu činnosti komôr takmer o 5%.
Troponin T je regulačný proteín nájdený v srdcovom svale, ktorý preniká do krvného riečiska v prípade kardiovaskulárnych poškodenia. Vysoké objemy tohto proteínu v krvi sú využívané k diagnostike srdcových záchvatov. Vedci zistili, že liečba s THC znížila množstvo Troponin T v priemere o 4 nano gramy na mililiter.
V prípadoch, keď krv nie je schopný dosiahnuť špecifickú oblasť svalu vzniká infarkt. Ide o oblasť, v ktorej je odumreté tkanivo, vďaka procesu zvanom nekróza. Vedci merali periódu týchto infarktov a zistili, že sa znížil o 6% po liečbe s THC.
Zdravšie srdce má za následok nepochybne dlhší život. Z vyššie opísanej štúdie vyplýva, že nízke dávky THC môžu byť prínosné v liečbe kardio ochorení.
My len veríme že aj Slovenskí pacienti prekonajú strach z konopnej liečby, len preto že vláda nezmyselne zakazuje konopnú liečbu a radšej uprednostňuje farmaceutické prípravky ktoré často nie sú tak účinné ako konope a väčšina má kopec vedľajších škodlivých účinkov.
ÚSMEV LIEČI – KONOPE LIEČI
Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann