Rôzne teploty vaporizácie pre rôzne stavy

Väčšina milovníkov konope sa domnieva, že účinky sa dajú zosilňovať iba striedaním rôznych odrôd s odlišnými kanabinoidnými profilmi. Nemenej dôležitú úlohu však hrajú rôzne teploty spaľovania rastlinného materiálu.

Rôzne teploty pre rôzne stavy

Predstavte si teplotu ako kľúč k širokému spektru účinkov každej odrody. Modely bohaté na CBD by sme napríklad mali zahriať až na bod varu tohto kanabinoidov, teda 185 ° C. Látka zvaná linalol, čo je terpén známy svojimi relaxačnými účinkami, sa uvoľňuje pri teplote 190 ° C. Teplota má vplyv aj na intenzitu psychoaktivneho efektu konope – pri nízkych teplotách je stav jemnejší a slabší, zatiaľ čo vysoké teploty prinášajú omamujúce zážitky.

Sofistikované zariadenia

Fajčenie jointu alebo fajky takto presnú úpravu teploty bohužiaľ neumožňuje. Akonáhle príde konope do styku s ohňom, začne sa proces spaľovania a vznikne dym, oxid uhličitý a ďalšie škodlivé látky. Teplota pri horení je síce dostatočne vysoká na to, aby sa začalo uvoľňovať THC a ďalšie látky, tento agresívny spôsob inhalácie je ale veľmi neefektívny, pretože poškodzuje alebo dokonca ničí určité kanabinoidy a terpény ešte predtým, než sa dostanú do tela. Keď som zistil, že konope obsahuje celý rad látok s rôznymi bodmi varu, začalo ma zaujímať, ako sa rozdielne teploty prejavujú na účinkoch jednotlivých odrôd. Všetky modely zo svojej zbierky som preto zoradil na polici pekne jeden vedľa druhého, nažhavil svoj skvelý high-tech vaporizér a ponoril sa do tajov seriózneho výskumu 🙂

Cannabis-DabbingConcentrates rôzne extrakty sú tiež možnosť ako si vybrať to najúčinnejšie pre seba

Nízke teploty pre čistú hlavu a povzbudenie

Niekedy je skvelé zhúliť sa ako zákon káže, sú ale chvíle, kedy stačí jemné pošteklenie. Pre dni, kedy potrebujete len trochu povzbudiť, naštartovať kreatívne myslenie alebo získať motiváciu napríklad pre domáce práce a iné nevyhnutné „malé zlo“, je vaporizácia pri nízkych teplotách tou správnou voľbou. Dokážete normálne fungovať a budete aj produktívny. Ako vhodný východiskový model som si vybral extrakt z odrody Headband, čo je mix slávnych odrôd OG Kush a Sour Diesel. Vaporizér som nastavil na 160 ° C, aby sa začali uvoľňovať tri kľúčové ingrediencie – povznášajúci terpén pinén, ktorý má relaxačné účinky, protizápalový karyofylen, ďalší z radu terpénov chutnajúci mierne po korení, a samozrejme psychoaktívne THC. Napriek vysokému obsahu posledne menovaného kanabinoidu som po fajčení ani v najmenšom nepociťoval klasický útlm a sedatívnosť. Naopak, bol som ľahko nabudený a cítil som, že mám telo aj myseľ úplne pod kontrolou. Chuť bola jemná a pripomínala zmes bylín a borovicového ihličia, chýbali ale výrazné tóny prevažujúce pri vyšších teplotách.

V druhom kole som priložil pod kotol a vyhnal teplotu na 165 ° C. Stav bol o niečo intenzívnejší, stále som sa ale dokázal bez problémov sústrediť na svoje pracovné úlohy.

Rozmedzie teplôt 155 až 165 ° C sa zdá byť ideálny pre tých, ktorí sa chcú uvoľniť, ale zároveň zostať produktívni a sústredení. Hodí sa aj pre začínajúcich fajčiarov alebo osoby so zvýšenou citlivosťou na vedľajšie účinky THC (únava, paranoja, červené oči, sucho v ústach, otupenosť), pretože im dáva možnosť užiť si konope jemne a po malých dávkach.

wvapes-disposable-vapes v USA kde sú konopné produkty legálne, si každý vyberie to najvhodnejšie

Stredná teplota pre vyvážený stav

So stúpajúcou teplotou sa začne uvoľňovať väčšie množstvo THC, takže výsledný stav je o poznanie intenzívnejší. Stredná teplota zvýrazňuje euforické a stimulačné účinky a takto inhalované konope povzbudzuje, zlepšuje náladu, vyvoláva záchvaty smiechu a má tiež za následok poriadnu stimuláciu apetítu. Treba počítať s tým, že k slovu prídu aj ďalšie, tlmivé zložky, ktorých inhalácie sme boli pri nižších teplotách ušetrení.

Vysoké teploty pre vysoké stavy

Osobne mi najviac vyhovuje teplota inhalácie na 185 ° C. Keď som na svojom vaporizéry túto hodnotu nastavil prvýkrát, jeden z mojich v tú dobu už mierne intoxikovaných priateľov si myslel, že displej ukazuje čas a neprestával sa diviť, kde sa vzalo 1:05 ráno. Ideálna teplota je trochu individuálna záležitosť. Každopádne len vedomým užívaním dosiahnete požadovaný stav bez nežiadúcich účinkov.

Buď uvedomelý užívateľ a zaujímaj sa o to ako dosiahnuť čo najviac osohu z tejto magickej rastliny.

Upozornenie: Informácie obsiahnuté v článku sú určené predovšetkým pacientom, ktorým môžu pomôcť v boji so symptómami ich chorôb, a ich cieľom nie je navádzanie na konzumáciu drog. – pozn. red.
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.