Nový liek na báze konope je síce legálny, ale ročná liečba stojí 32.000 USD !!

Epidiolex, prvý farmaceutický liek na báze konope, ktorý má schváliť Úrad pre potraviny a lieky v USA (FDA) obsahuje účinnú látku kanabidiol (CBD), ale neobsahuje THC (psychoaktívny kanabinoid).

V poslednom vyhlásení spoločnosti GW Pharmaceuticals sa uvádza, že približne 1 200 ľudí – primárne pacientov s Lennox-Gastautovým syndrómom a Dravetovým syndrómom, ktorí sa podieľali na drogových štúdiách – v súčasnosti dostávajú Epidiolex. CBD zostáva naďalej v skupine 1, čo znamená, že nemá uznané lekárske použitie. Predtým ako sa môže predpisovať Epidiolex, FDA musí prepracovať CBD. (aj tu je vidieť ako sa farmaceutický priemysel potichu a pomaly snaží vyvíjať lieky na báze konope aj keď realne nie sú uznané ani legálne ale vedia dobre, že toto je budúcnosť liečby. My dodávame, načo kupovať drahé lieky ?

„Očakávame, že Epidiolex bude k dispozícii pacientom v USA tento rok na jeseň po schválení FDA“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti GW Pharmarceuticals Justin Gover.

Maloobchodná cena lieku je vysoká, ale spoločnosť GW uviedla, že náklady sú v súlade s inými značkovými antiepileptikami, ktoré sa používajú na liečbu rovnakých neporušiteľných podmienok. S poistením sa ročné náklady na liečbu pacientov pomocou lieku Epidiolex pohybujú na úrovni 32.000 USD !!!

Je zrejmé že farma priemysel vie o liečebných účinkoch konope ale nedokáže sa zmieriť s tým, že by do budúcna ľudia mohli užívať domácky pestované konope resp. extrakty robené si doma, je nutné zamedziť ľuďom mať túto slobodu, patentovať len farmaceutické lieky (aj keď na báze prírodných kanabinoidov) a nanútiť ľuďom zas len ich oficiálnu a niekoľkonásobne drahšiu liečbu!

Nebuď chorý a mysli inak, mysli MediCann 😉

Info o možnostiach konopnej liečby u nás poskytneme radi cez email: [email protected]

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.