Nikdy nie je neskoro na konope

„Nikdy nie je neskoro začať užívať konope,“ tvrdí neurobiológ Gary Wenk

Možno si myslíte, že fajčenie konope (nakoľko fajčenie je stále najrozšírenejšia forma užívania konope, aj keď nie najzdravšia) je zábava pre mladého človeka, ale jeden výskumník hovorí, že starší ľudia by sa nemali obávať začať užívať konope.

„Nikdy nie je neskoro začať užívať konope“ hovorí Dr. Gary Wenk profesor neurológie na Ohio State University, a dodáva, že mierne užívanie konope je pre starších ľudí veľmi prospešné. A mierna konzumácia nemá takmer žiadne riziká, a neprináša žiadne ohrozenie ako v prípade napr. mladistvých !

„Ak ste mladý človek a každý deň užívate marihuanu, zaregistrujete zhoršenie krátkodobej pamäte,“ vysvetľuje  Dr. Wenk. „Na druhej strane staršie potkany vo výskume boli chytrejšie po tom ako im boli  pravidelne podávané malé dávky!“

Konzumácia konope môže tiež pomôcť zabrániť Alzheimerovej chorobe alebo artritíde. A nemusíte byť vyslovene „omámený“ aby ste dosiahli tieto liečebné účinky. Práve starší ľudia sú najviac ohrození nástupom rôznych ochorení a pravidelné užívanie konope tieto procesy odďaľuje resp. spomaľuje

„Päť šálok kávy denne je takmer rovnako dobré ako denná dávka marihuany“ hovorí Dr. Wenk a pridaním konope ku káve: „Nemôžu byť lepšie raňajky pre váš mozog . “

Ak rozmýšľate či vyskúšať konope napr. aj v zrelom veku, pozrite si toto video – veríme že s konope bude váš život krajší a hlavne zdravší.

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.