** Mango zvyšuje účinky KONOPE **

Vedecký výskum zistil, že chemické zložky manga sú schopné zosilňovať a predlžovať euforický účinok, z užívania konope alebo hašišu. Toto je dobrá správa pre tých, ktorí fajčia konope pre potešenie, ale tiež, a to najmä pre tých, ktorí používajú lekárske konope na liečbu rôznych druhov bolesti alebo ochorení.

cannnabis mango

Vedecký tím skúmal mango, a zistil, že mangové terpeny, ktoré ovplyvňujú prírodnú arómu ovocia, a sú prítomné v mnohých rastlinách vrátane konope, zvyšujú účinok spôsobený psychoaktívnym THC. Za normálnych okolností sa účinok THC na mozog pociťuje asi 5-10 sekúnd od inhalácie, ale ak zjete mango približne hodinu pred užitím konope, nástup je síce rovnako dlhý ale účinok sa zdá byť silnejší a trvanie účinkov sa predlžuje až dvojnásobne. Podľa slov tých ktorí sa podrobili týmto testom, jedli mango a fajčil konope, bol účinok citeľne zvýšený a dĺžka účinkov bola jednoznačne dlhšia.

Tento fakt, je obzvlášť zaujímavý pre tých, ktorí užívajú liečebné konope ako medicínu na rôzne ochorenia. Treba si teda uvedomiť, že na dosiahnutie požadovaného efektu je vhodné požiť mango aspoň hodinu pred požitím konope aby terpény  manga (Itaclo) mali dostatok času prejsť tráviacim a obehovým systémom tela.

Ďalšou výhodou manga je, že je obzvlášť vhodné pre zahnanie pocitu hladu ktorý je často prítomný po užívaní konope. Ovocie je predovšetkým sladké a hutné, že jeden pohár džúsu z manga môže byť zdravou a chutnou alternatívou pre mastné občerstvenie.

 

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.