Lekárske konope je vážna vec ! Žiadne „zhulovanie“ pre zábavu.

Môžeme len dúfať, že ďalšie krajiny budú nasledovať kroky legalizácie lekárskeho konope. Austrálska vláda sa rozhodla pre zákonnú úpravu predpisovania lekárskeho konope trpiacim deťom a ťažko chorým dospelým, čo je znamenie že vláda je pripravená počúvať svoj ľud. Kopa Austrálčanov je vďačná za tieto kroky, napriek tomu že pretrvávajú určité obavy v spoločnosti.

Je smiešne znepokojujúce, že minister zdravotníctva Jillian Skinner povedal, že oficiálne testy nebudú zahŕňať surové konope ale syntetické deriváty – čo je trošku smutný fakt. Vláda sa tak snaží oddeliť liečebné (syntetické) konope od prírodného a skutočného konope.

 

Cannabis is medicine

Cynicky môžeme povedať že vláda sa snaží presadiť taký stav kde syntetické kanabinoidné kokteily budú patentované a legalizované zatiaľ čo rastlinné konope bude stále ilegálne aby sa tak zabránilo revolúcii v medicíne kedy by si väčšina chorých ľudí pestovala vlastnú medicínu doma na záhrade

Je to ako testovať nejaké syntetické tabletky s obsahom rajčinovej šťavy namiesto využívania samotnej rajčiny !  Sila je predsa v celej rastline. Posledné čo potrebujeme je hrať sa ďalších 20 rokov s možnosťou syntetickej náhrady konope miesto skutočného používania a povolenia KONOPE !

Zdá sa podivné až zarážajúce že súdy pri posudzovaní pacientov ktorí pestujú konope pre vlastnú liečbu neposudzuje tzv. spoločenskú závažnosť činu a už vôbec neberú do úvahy žiadne lekárske výskumy a fakty ktoré máme dnes k dispozícii. Je hlúpe že sa nevieme poučiť ani z histórie ktorá konope pozná a využívala, ani zo skúseností krajín kde je konope legálne. Naozaj má byť Slovensko opusteným ostrovom plným hlúposti a nevedomosti ?!

Viac ako 20 štátov dodnes legalizovalo lekárske konope a prešli k výskumu tejto rastliny miesto jej zakazovania. Na Slovensku máme kopec pacientov žijúcich v anonymite, obrovské plochy pôdy ktorá by sa dala využívať na pestovanie tejto rastliny, bohužiaľ niečo čo bolo kultúrnou súčasťou slovenskej spoločnosti pred 50-100 rokmi je dnes tabu tejto krajiny – opäť raz vďaka cielenej demagógii a neznalosti kompetentných !

Lekárske konope už na Slovensku existuje, ale na okraji spoločnosti a ľudia ktorí ho pestujú pre potreby liečby žijú denno-denne v strachu zo zatknutia ! Do kedy sa bude naša spoločnosť a vláda tváriť že tento problém tu nie je ?!

Celá táto situácia je smutná a absurdná.

V septembri 2015 by mal ísť do NRSR návrh na vyňatie CBD zo zoznamu zakázaných látok (v tomto smere je Slovensko výnimočné až zaostalé) ktorý pokiaľ by prešiel priniesol by kopec zmien aj pre slovenských „konopných“ pacientov.

Zároveň apelujeme na všetkých využívať čo najviac výraz Lekárske konope a rekreačné konope a nie slovo Marihuana ktoré je dehonestujúce. Ako hovorí Dušan Dvořák konope lieči, ale marihuana nie 🙂

História človeka pozná konope ako potravinu, liek, relaxant – len moderný človek urobil z tejto magickej rastliny démona !

Úsmev lieči – Konope lieči 🙂

 

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.