Konopný hotel v Colorade žne úspech

Prvý Hotel orientovaný pre konopných turistov, bol nedávno otvorený v Colorade.

Penzióny s výstižným dvojzmyselným názvom Bud & Breakfast sú zamerané na konopných návštevníkov v duchu tzv. 420 kultúry – termín používaný v samotnej konopnej subkultúre pre identifikáciu ľudí ktorý majú tzv. Konopný štýl života. Sami humorne hovoria že je to preto že môžu fajčiť konope aj 4:20 a.m. aj 4:20 p.m. 😉
Držanie a užívanie KONOPE je v Colorade legálne pre osoby staršie ako 21 rokov, a zatiaľ čo fajčenie vo verejných budovách alebo verejných priestranstvách je zakázané, niektoré hotely a penzióny prichádzajú s uvoľnenými nariadeniami ohľadne užívania KONOPE v ich priestoroch, čím sa odlišujú od bežných hotelov a vytvárajú nový štýl podnikania v oblasti turizmu, ubytovania a hotelierstva.

Adagio zahrada

Všetko v penzióne Bud & Breakfast je orientované pre konopných turistov a penzión ponúka nielen príjemné ubytovanie ale aj  rozličné konopné masáže, a tzv. happy hours 4:20. Hotel taktiež podáva tzv. Wake & Bake raňajky ktoré obsahujú kávu a croissant plnený konopnou plnkou z vlastnej Sativa odrody – ktorá je známa pre liečivý a silno energetický účinok.

 

Osobou v pozadí tohto nápadu a jeho realizácie je bývalý právnik Joel Schneider, ktorý žil a pracoval v New Yorku pred tým než sa rozhodol presťahovať sa do Colorada. Ako sám hovorí, ich koncept je založený „na ponúkaní služieb ktoré nikto iný na svete neponúka“ Prvý z ich hotelov ktorý nesie názov Adagio, bol otvorený  apríli 2014 a odvtedy si získal veľkú popularitu. Má 6 izieb a ponúka kompletný komfort iných štandardných hotelov.

Adagio ranajky

„Hostia prichádzajú z celého sveta, vo veku od 25 do 75 rokov, všetkým sa u nás veľmi páči“ dodáva zakladateľ a majiteľ Joel Schneider. „Keď sme sem prišli prvý krát, boli sme nútení fajčiť konope v kúpeľni alebo pri ventilátore na toalete, čo bolo celkom trápne“ dodáva Schneider

Vďaka počiatočnému úspechu hotela ADAGIO otvorili nedávno v poradí druhý hotel s názvom SILVERTHORNE, 4 izbový hotel v malebnom prostredí svetoznámeho lyžiarskeho strediska v Colorade.

Navonok vyzerajú tieto hotely ako všetky ostatné, bežné hotely v okolí, v skutočnosti ponúkajú servis ktorý vytvára pre užívateľov konope malý raj na zemi, ako hovoria američania  „stoner´s paradise“ 😉 Hotel taktiež ponúka zľavy a kupóny na nákup konope a konopných produktov v blízkom okolí.

 

Adagio izba

Vďaka rastúcej popularite konopnej turistiky v Colorade sa Joel Schneider rozhodol okrem hotelov otvoriť aj prvý konopný ranč na rozlohe 172 akrov. V spolupráci s okolitými štátmi ktoré v roku 2015 resp. 2016 pripravujú zmeny ohľadne konope, očakáva nárast predaja nielen konope ale aj turistických služieb a ubytovania.

Aktuálne pracujú na príprave prvého CANNA-CAMP, ktorý sa uskutoční v juhovýchodnom Colorade v lete tohto roku.

Canna-camp bude akcia, kde hostia budú oboznamovaní s novinkami ohľadne pestovania konope, noviniek z oblasti medicíny a výskumu tejto rastliny, účastníci si budú môcť vymieňať nielen kontakty ale aj skúsenosti. Akcia bude pri jazere takže budú sa organizovať tiež rôzne športové a spoločenské akcie.

My tajne a skromne dúfame že jedného dňa bude aj na Slovensku hotel kde bude užívanie konope tolerované, že budeme môcť organizovať podobne konopné kempy pre fanúšikov, odborníkov, a užívateľov konope.

Pre prípadných záujemcov o návštevu tohto zariadenia HOTEL ADAGIO

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Foto: Caters News Agency

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

2 thoughts on “Konopný hotel v Colorade žne úspech

  1. Although a alternative tharspiet I do believe that for some people drugs are the only thing that will help. What really interests me with this is from experience cannabis use can cause paranoia and lead to anxiety. Thank you for the information.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.