Konope znižuje prejavy Parkinsonovej choroby

Parkinsonova choroba je neurodegeneratívne ochorenie, ktoré sa vyznačuje tým, že zhoršuje motorické funkcie a má aj ďalšie prejavy. Tieto motorické poruchy, ako je napríklad trasenie alebo naopak tuhosť, sú spôsobené úmrtím mozgových buniek zodpovedných za produkciu dopamínu.

Hoci dnes je známe málo o príčine Parkinsonovej choroby, vedci sa domnievajú že táto choroba súvisí s nadbytočným obsahom železa a narušením mitochondriálnej dynamiky mozgových buniek. Vďaka posledným výskumom sa zdá, že kanabidiol CBD môže pomáhať pri mitochondriálnej degradácii mozgových buniek.

parkinsons-disease

THC pravdepodobne pomáha ochraňovať mozgové bunky pri ich degradácii.

Tím výskumníkov pod vedením Dr. Camille Carrol, nedávno zverejnil štúdiu v časopise Journal of Neurology, ktorý skúmal účinky THC na Parkinsonovú chorobu. Aby sa štúdia uskutočnila, najprv boli bunky vystavené kladne nabitým, toxickým molekulám, čo spôsobuje neurónovú bunkovú smrť čiže Parkinsonovú chorobu.

V nasledujúcom kroku výskumníci ošetrili poškodené bunky s

a) THC alebo

b) pioglitazón – Liek na predpis pre diabetikov (cukrovkárov) pri ktorom bolo zistené, že má neuroprotektívne účinky. Obe látky v minulosti preukázali zníženie priebehu Parkinsonovej choroby.

„Tieto výsledky naznačujú, že THC môže pomôcť liečbe Parkinsonovej choroby viac ako jedným spôsobom.“ – dodáva Dr. Carrol

Mitochondrie produkujúce chemickú energie v bunke a sú často označované ako „bunkové elektrárne“, by mal pomôcť vysvetliť, ako mitochondriálna smrť spôsobuje degradáciu mozgu.

Ako už bolo povedané, tieto nálezy naznačujú, že THC môže pomôcť liečbe Parkinsonovej choroby.  Ďalšie štúdie, musia byť vykonané pred zahájením samotnej liečby pomocou konope, napriek tomu je všeobecne uznávaný názor, že konope znižuje zápal na vyššie opísanej úrovni a zabraňuje degradácii mozgových buniek čo prináša celý rad výhod pre pacientov s Parkinsonovou chorobou.

 

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Foto: googlepictures
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.