Každá marihuana ktorú užívate (fajčíte) je liečivá

Všetko konope ktoré používame je vlastne liečivé. Dokonca aj v prípade, že ho užívate chybne ako „rekreačné.“

Nerozumiete ?! 🙂

Celosvetová zmena okolo konope prináša kopec nových vedomostí a informácií ktoré majú takú silu, že ani konzervatívni a zadubení politici už nemôžu ďalej prehliadať výhody ktoré so sebou dekriminalizácia resp. regulácia trhu s Konope prináša všade tam, kde sa skutočne deje. Popísalo sa veľa o tom ako milióny dolárov vyzbieraných ako daní z predaja konope pomáhaju v Colorade školám alebo zdravotníckym zariadeniam. Všetky tieto fakty sú skvelé, ostáva však jeden argument ktorým strašia nevedomí zákonodarcovia a spomaľujú tým legalizačné procesy, a to je tzv. rekreačné užívanie konope – t.j. zhulovanie sa pre zábavu.

„Rekreačné užívanie konope / marihuány“ je najviac škodlivý argument používaný v súčasnosti oponentami proti legalizačným trendom súčasnosti.

Viac ako 50% obyvateľov USA podporuje „rekreačné užívanie“ konope. Bohužiaľ, tí, ktorí  nepodporujú rekreačné užívanie konope tvrdia, že „Rekreačné konope je presne ten nezmysel proti ktorému bojujeme.“ (kde boli doteraz keď tvrdili že konope zabíja ?! tiež len klamali ako klamú vo všetkom pozn. autora)

Na druhej strane, viac ako 80% Američanov podporuje lekárske užívanie konope a viac ako 85% podporuje zvýšenie slobody v rozhodovaní sa pri určení konkrétnej liečby (to čo dnes zdravotnícky systém zakazuje kvôli prepracovanému lobby farmaceutických firiem a lekárov pozn. autora)

Všetky tieto štatistiky ukazujú veľké zmeny v zdravotníckom trende posledných rokov, čo negatívne vplýva na zisky tohto stále rastúceho odvetvia – zdravotníctva. Naozaj je moderné zdravotníctvo len o generovaní ziskov bez ohľadu na to čo nám vlastne pomáha a koľko nás to stojí ?

Konope je len jedno a TO konope ktoré vás najviac rekreačne „zhúli“ vás aj najlepšie vylieči !

cannabis types

či Sativa či Indica alebo Ruderalis – stále je to TO isté KONOPE

Konope a ľudské telo

Konope je nevyhnutne nutné k udržaniu zdravého tela. Kanabinoidy sú ako palivo ľudského endokanabinoidného systému. Systému, ktorý reguluje imunitný systém, náladu, spánok, chuť do jedla, vnímanie bolesti a mnoho iného. Rovnako ako vitamíny, ľudské telo potrebuje aj kanabinoidy, aby správne fungovalo. Vzhľadom k zákazu konope, väčšina obyvateľov Európy trpí syndrómom endokanabinoidního deficitu ! Endokanabinoidný nedostatok sa prejavuje vo forme autoimunitných chorôb, depresie, bipolárnych porúch, neurodegeneratívnych ochorení, nevysvetliteľných bolestí a porúch spánku.

Americká lekárska asociácia (AMA) a Svetová Zdravotnícka organizácia (WHO) sa domnievajú že všetky tieto argumenty sú legitímne dôvody pre schválenie konope a konopných látok ako oficiálneho liečiva, ktoré by nahradilo tisíce rôznych liekov, ktoré nie sú tak účinné a majú vedľajšie účinky (ktoré sú pri konope minmálne resp. nulové).

 

plant parts cannabis aj pod mikroskopom vyzerá každé konope rovnako

Ponorenie sa do mysle „rekreačného“ užívateľa konope

V poslednej dobe som stretával kopec „rekreačných“ ale aj samozvaných medicínskych užívateľov konope a zisťoval som čo je tak liečivé alebo zábavné na užívaní (fajčení) KONOPE. Väčšina rekreačných užívateľov povie „ Ja neviem, proste sa mi to páči a baví ma to.“ Keď sa ich však opýtate aký to má na nich účinok, väčšina opäť uvádza (zlepešnie spánku, zníženie depresií, viac radosti a chuti do života atď.) Týmto vlastne aj rekreační užívatelia potvrdzujú že aj rekreačné užívanie konope má medicínsky význam, aj keď si to užívateľ vlastne neuvedomuje.

Rekreační užívatelia konope užívajú konope na lekársky účel, len si to skrátka neuvedomujú.

 

Chcel by som vyzvať všetkých „rekreačných“ užívateľov konope aby prehodnocovali svoj postoj a tiež dôvody pre ktoré tvrdia, že užívajú konope. Ak žijete v krajine kde máte konope na predpis – jedná sa o liek určený na vašu liečbu a konope pomáha. Preto aj užívanie konope by malo obsahovať vedomosti o tom akú látku presne idete užívať (teda či sa jedná o sativu alebo indicu) od toho sa odvíja účinok aký tá ktorá odroda má vďaka špecifickému obsahu kanabinoidov a od tohto by sa malo odvíjať aj užívanie tej ktorej odrody pre tú ktorú chorobu resp. fázu dňa. Je iné užívať Sativu ráno a iné večer, a tiež je rozdiel si dávať ráno odrodu s obsahom 25% thc alebo odrodu s vyváženým obsahom kanabibnoidov. Iná odroda pomáha na žalúdočné problémy a iná odroda pomáha na reumatickú artritídu. Navyše akonáhle spoznáte liečivú silu Konope zistíte, že nepotrebujete toľko tých liekov ktoré vám predpísal váš lekár, ktorý o konope nevie alebo len nechce vedieť.

freedom for cannabis Slobodu pre konope !

Slovo na záver

Naša spoločnosť definuje rekreačné užívanie resp. zneužívanie  pomocou definície slova liek a spojenia „zneužívanie liekov“. Najskôr nám zakazovali konope kvôli tomu že je vraj nebezpečné.

Teraz keď zistili, že konope je liečivé, tak sa nás snažia opäť klamať tým, že je rozdiel či užívame konope liečebné alebo rekreačné. Povedané rečou normálneho človeka „ snažia sa vám nahovoriť že medicínske konope a konope pre zábavu je niečo veľmi rozdielne“
Nie je ! Stále sa hovorí o tom istom konope – je len jedna odroda z botanického pohľadu a to je konope. Nie je žiadne technické, liečebné a iné, prípadne TO zakázané konope.  Je len KONOPE.

Len pokiaľ budeme chápať celú históriu konope, celú históriu demagógie ktorou svet kŕmili a klamali, len ak budeme poznať skutočné argumenty ohľadne konope – len potom budeme skutočne schopní uvažovať a rozlišovať čo spoločnosti viac škodí. Či nejaká rastlina (ktorá ľuďom pomáha a je tu s nami tisíce rokov) alebo hlúpy, úplatní a nekompetentní politici ?!

Alebo snáď sa dá vitamín C využívať aj na liečbu ale dá sa aj zneužiť na opojné stavy a preto by mal byť zakázaný ?! čo je toto za logika ?!

Úsmev lieči – KONOPE lieči

 

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Foto: Book: It´s just a plant + web

 

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.